HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← immatriculo — definition

Conjugation of immatriculo

Regular CEFR C1
[ɪm.maːˈtriː.kʊ.ɫoː]

to matriculate, enroll, register Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego immātrīculō
tū immātrīculās
is / ea / id immātrīculat
nōs immātrīculāmus
vōs immātrīculātis
eī / eae / ea immātrīculant
Indicātīvus imperfectum
ego immātrīculābam
tū immātrīculābās
is / ea / id immātrīculābat
nōs immātrīculābāmus
vōs immātrīculābātis
eī / eae / ea immātrīculābant
Indicātīvus futūrum
ego immātrīculābō
tū immātrīculābis
is / ea / id immātrīculābit
nōs immātrīculābimus
vōs immātrīculābitis
eī / eae / ea immātrīculābunt
Indicātīvus perfectum
ego immātrīculāvī
tū immātrīculāvistī
is / ea / id immātrīculāvit
nōs immātrīculāvimus
vōs immātrīculāvistis
eī / eae / ea immātrīculāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego immātrīculāveram
tū immātrīculāverās
is / ea / id immātrīculāverat
nōs immātrīculāverāmus
vōs immātrīculāverātis
eī / eae / ea immātrīculāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego immātrīculāverō
tū immātrīculāveris
is / ea / id immātrīculāverit
nōs immātrīculāverimus
vōs immātrīculāveritis
eī / eae / ea immātrīculāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego immātrīculem
tū immātrīculēs
is / ea / id immātrīculet
nōs immātrīculēmus
vōs immātrīculētis
eī / eae / ea immātrīculent
Coniūnctīvus imperfectum
ego immātrīculārem
tū immātrīculārēs
is / ea / id immātrīculāret
nōs immātrīculārēmus
vōs immātrīculārētis
eī / eae / ea immātrīculārent
Coniūnctīvus perfectum
ego immātrīculāverim
tū immātrīculāverīs
is / ea / id immātrīculāverit
nōs immātrīculāverīmus
vōs immātrīculāverītis
eī / eae / ea immātrīculāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego immātrīculāvissem
tū immātrīculāvissēs
is / ea / id immātrīculāvisset
nōs immātrīculāvissēmus
vōs immātrīculāvissētis
eī / eae / ea immātrīculāvissent
Imperātīvus praesēns
tū immātrīculā
vōs immātrīculāte
Imperātīvus futūrum
tū immātrīculātō
is / ea / id immātrīculātō
vōs immātrīculātōte
eī / eae / ea immātrīculantō
Īnfīnītīvus praesēns
— immātrīculāre
Īnfīnītīvus perfectum
— immātrīculāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— immātrīculātūrum esse
Participium praesēns
— immātrīculāns
Participium futūrum
— immātrīculātūrus
Gerundium (genitīvus)
— immātrīculandī
Gerundium (datīvus)
— immātrīculandō
Gerundium (accūsātīvus)
— immātrīculandum
Gerundium (ablātīvus)
— immātrīculandō
Supīnum (accūsātīvus)
— immātrīculātum
Supīnum (ablātīvus)
— immātrīculātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego immātrīculor
tū immātrīculāris
is / ea / id immātrīculātur
nōs immātrīculāmur
vōs immātrīculāminī
eī / eae / ea immātrīculantur
Indicātīvus imperfectum
ego immātrīculābar
tū immātrīculābāris
is / ea / id immātrīculābātur
nōs immātrīculābāmur
vōs immātrīculābāminī
eī / eae / ea immātrīculābantur
Indicātīvus futūrum
ego immātrīculābor
tū immātrīculāberis
is / ea / id immātrīculābitur
nōs immātrīculābimur
vōs immātrīculābiminī
eī / eae / ea immātrīculābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego immātrīculer
tū immātrīculēris
is / ea / id immātrīculētur
nōs immātrīculēmur
vōs immātrīculēminī
eī / eae / ea immātrīculentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego immātrīculārer
tū immātrīculārēris
is / ea / id immātrīculārētur
nōs immātrīculārēmur
vōs immātrīculārēminī
eī / eae / ea immātrīculārentur
Imperātīvus praesēns
tū immātrīculāre
vōs immātrīculāminī
Imperātīvus futūrum
tū immātrīculātor
is / ea / id immātrīculātor
eī / eae / ea immātrīculantor
Īnfīnītīvus praesēns
— immātrīculārī
Īnfīnītīvus perfectum
— immātrīculātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— immātrīculātum īrī
Participium perfectum
— immātrīculātus
Participium futūrum
— immātrīculandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary