HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← illigo — definition

Conjugation of illigo

Regular CEFR B1
[ˈɪl.lɪ.ɡoː]

to attach, fasten, bind, tie on Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego illigō
tū illigās
is / ea / id illigat
nōs illigāmus
vōs illigātis
eī / eae / ea illigant
Indicātīvus imperfectum
ego illigābam
tū illigābās
is / ea / id illigābat
nōs illigābāmus
vōs illigābātis
eī / eae / ea illigābant
Indicātīvus futūrum
ego illigābō
tū illigābis
is / ea / id illigābit
nōs illigābimus
vōs illigābitis
eī / eae / ea illigābunt
Indicātīvus perfectum
ego illigāvī
tū illigāvistī
is / ea / id illigāvit
nōs illigāvimus
vōs illigāvistis
eī / eae / ea illigāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego illigāveram
tū illigāverās
is / ea / id illigāverat
nōs illigāverāmus
vōs illigāverātis
eī / eae / ea illigāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego illigāverō
tū illigāveris
is / ea / id illigāverit
nōs illigāverimus
vōs illigāveritis
eī / eae / ea illigāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego illigem
tū illigēs
is / ea / id illiget
nōs illigēmus
vōs illigētis
eī / eae / ea illigent
Coniūnctīvus imperfectum
ego illigārem
tū illigārēs
is / ea / id illigāret
nōs illigārēmus
vōs illigārētis
eī / eae / ea illigārent
Coniūnctīvus perfectum
ego illigāverim
tū illigāverīs
is / ea / id illigāverit
nōs illigāverīmus
vōs illigāverītis
eī / eae / ea illigāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego illigāvissem
tū illigāvissēs
is / ea / id illigāvisset
nōs illigāvissēmus
vōs illigāvissētis
eī / eae / ea illigāvissent
Imperātīvus praesēns
tū illigā
vōs illigāte
Imperātīvus futūrum
tū illigātō
is / ea / id illigātō
vōs illigātōte
eī / eae / ea illigantō
Īnfīnītīvus praesēns
— illigāre
Īnfīnītīvus perfectum
— illigāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— illigātūrum esse
Participium praesēns
— illigāns
Participium futūrum
— illigātūrus
Gerundium (genitīvus)
— illigandī
Gerundium (datīvus)
— illigandō
Gerundium (accūsātīvus)
— illigandum
Gerundium (ablātīvus)
— illigandō
Supīnum (accūsātīvus)
— illigātum
Supīnum (ablātīvus)
— illigātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego illigor
tū illigāris
is / ea / id illigātur
nōs illigāmur
vōs illigāminī
eī / eae / ea illigantur
Indicātīvus imperfectum
ego illigābar
tū illigābāris
is / ea / id illigābātur
nōs illigābāmur
vōs illigābāminī
eī / eae / ea illigābantur
Indicātīvus futūrum
ego illigābor
tū illigāberis
is / ea / id illigābitur
nōs illigābimur
vōs illigābiminī
eī / eae / ea illigābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego illiger
tū illigēris
is / ea / id illigētur
nōs illigēmur
vōs illigēminī
eī / eae / ea illigentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego illigārer
tū illigārēris
is / ea / id illigārētur
nōs illigārēmur
vōs illigārēminī
eī / eae / ea illigārentur
Imperātīvus praesēns
tū illigāre
vōs illigāminī
Imperātīvus futūrum
tū illigātor
is / ea / id illigātor
eī / eae / ea illigantor
Īnfīnītīvus praesēns
— illigārī
Īnfīnītīvus perfectum
— illigātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— illigātum īrī
Participium perfectum
— illigātus
Participium futūrum
— illigandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary