HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← halucinor — definition

Conjugation of halucinor

Regular CEFR B2
[haːˈɫuː.kɪ.nɔr]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego hālūcinor
tū hālūcināris
is / ea / id hālūcinātur
nōs hālūcināmur
vōs hālūcināminī
eī / eae / ea hālūcinantur
Indicātīvus imperfectum
ego hālūcinābar
tū hālūcinābāris
is / ea / id hālūcinābātur
nōs hālūcinābāmur
vōs hālūcinābāminī
eī / eae / ea hālūcinābantur
Indicātīvus futūrum
ego hālūcinābor
tū hālūcināberis
is / ea / id hālūcinābitur
nōs hālūcinābimur
vōs hālūcinābiminī
eī / eae / ea hālūcinābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego hālūciner
tū hālūcinēris
is / ea / id hālūcinētur
nōs hālūcinēmur
vōs hālūcinēminī
eī / eae / ea hālūcinentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego hālūcinārer
tū hālūcinārēris
is / ea / id hālūcinārētur
nōs hālūcinārēmur
vōs hālūcinārēminī
eī / eae / ea hālūcinārentur
Imperātīvus praesēns
tū hālūcināre
vōs hālūcināminī
Imperātīvus futūrum
tū hālūcinātor
is / ea / id hālūcinātor
eī / eae / ea hālūcinantor
Īnfīnītīvus praesēns
— hālūcinārī
Īnfīnītīvus perfectum
— hālūcinātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— hālūcinātūrum esse
Participium praesēns
— hālūcināns
Participium futūrum
— hālūcinātūrus
Gerundium (genitīvus)
— hālūcinandī
Gerundium (datīvus)
— hālūcinandō
Gerundium (accūsātīvus)
— hālūcinandum
Gerundium (ablātīvus)
— hālūcinandō
Supīnum (accūsātīvus)
— hālūcinātum
Supīnum (ablātīvus)
— hālūcinātū

Vox passīva

Participium futūrum
— hālūcinandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary