HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← haeretizo — definition

Conjugation of haeretizo

Regular CEFR B2
[hae̯.rɛˈtɪz.zoː]

to cherish or espouse heretical doctrines Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego haeretizō
tū haeretizās
is / ea / id haeretizat
nōs haeretizāmus
vōs haeretizātis
eī / eae / ea haeretizant
Indicātīvus imperfectum
ego haeretizābam
tū haeretizābās
is / ea / id haeretizābat
nōs haeretizābāmus
vōs haeretizābātis
eī / eae / ea haeretizābant
Indicātīvus futūrum
ego haeretizābō
tū haeretizābis
is / ea / id haeretizābit
nōs haeretizābimus
vōs haeretizābitis
eī / eae / ea haeretizābunt
Indicātīvus perfectum
ego haeretizāvī
tū haeretizāvistī
is / ea / id haeretizāvit
nōs haeretizāvimus
vōs haeretizāvistis
eī / eae / ea haeretizāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego haeretizāveram
tū haeretizāverās
is / ea / id haeretizāverat
nōs haeretizāverāmus
vōs haeretizāverātis
eī / eae / ea haeretizāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego haeretizāverō
tū haeretizāveris
is / ea / id haeretizāverit
nōs haeretizāverimus
vōs haeretizāveritis
eī / eae / ea haeretizāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego haeretizem
tū haeretizēs
is / ea / id haeretizet
nōs haeretizēmus
vōs haeretizētis
eī / eae / ea haeretizent
Coniūnctīvus imperfectum
ego haeretizārem
tū haeretizārēs
is / ea / id haeretizāret
nōs haeretizārēmus
vōs haeretizārētis
eī / eae / ea haeretizārent
Coniūnctīvus perfectum
ego haeretizāverim
tū haeretizāverīs
is / ea / id haeretizāverit
nōs haeretizāverīmus
vōs haeretizāverītis
eī / eae / ea haeretizāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego haeretizāvissem
tū haeretizāvissēs
is / ea / id haeretizāvisset
nōs haeretizāvissēmus
vōs haeretizāvissētis
eī / eae / ea haeretizāvissent
Imperātīvus praesēns
tū haeretizā
vōs haeretizāte
Imperātīvus futūrum
tū haeretizātō
is / ea / id haeretizātō
vōs haeretizātōte
eī / eae / ea haeretizantō
Īnfīnītīvus praesēns
— haeretizāre
Īnfīnītīvus perfectum
— haeretizāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— haeretizātūrum esse
Participium praesēns
— haeretizāns
Participium futūrum
— haeretizātūrus
Gerundium (genitīvus)
— haeretizandī
Gerundium (datīvus)
— haeretizandō
Gerundium (accūsātīvus)
— haeretizandum
Gerundium (ablātīvus)
— haeretizandō
Supīnum (accūsātīvus)
— haeretizātum
Supīnum (ablātīvus)
— haeretizātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego haeretizor
tū haeretizāris
is / ea / id haeretizātur
nōs haeretizāmur
vōs haeretizāminī
eī / eae / ea haeretizantur
Indicātīvus imperfectum
ego haeretizābar
tū haeretizābāris
is / ea / id haeretizābātur
nōs haeretizābāmur
vōs haeretizābāminī
eī / eae / ea haeretizābantur
Indicātīvus futūrum
ego haeretizābor
tū haeretizāberis
is / ea / id haeretizābitur
nōs haeretizābimur
vōs haeretizābiminī
eī / eae / ea haeretizābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego haeretizer
tū haeretizēris
is / ea / id haeretizētur
nōs haeretizēmur
vōs haeretizēminī
eī / eae / ea haeretizentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego haeretizārer
tū haeretizārēris
is / ea / id haeretizārētur
nōs haeretizārēmur
vōs haeretizārēminī
eī / eae / ea haeretizārentur
Imperātīvus praesēns
tū haeretizāre
vōs haeretizāminī
Imperātīvus futūrum
tū haeretizātor
is / ea / id haeretizātor
eī / eae / ea haeretizantor
Īnfīnītīvus praesēns
— haeretizārī
Īnfīnītīvus perfectum
— haeretizātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— haeretizātum īrī
Participium perfectum
— haeretizātus
Participium futūrum
— haeretizandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary