HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← geniculo — definition

Conjugation of geniculo

Regular CEFR B2
[ɡɛˈnɪ.kʊ.ɫoː]

to bend the knee Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego geniculō
tū geniculās
is / ea / id geniculat
nōs geniculāmus
vōs geniculātis
eī / eae / ea geniculant
Indicātīvus imperfectum
ego geniculābam
tū geniculābās
is / ea / id geniculābat
nōs geniculābāmus
vōs geniculābātis
eī / eae / ea geniculābant
Indicātīvus futūrum
ego geniculābō
tū geniculābis
is / ea / id geniculābit
nōs geniculābimus
vōs geniculābitis
eī / eae / ea geniculābunt
Indicātīvus perfectum
ego geniculāvī
tū geniculāvistī
is / ea / id geniculāvit
nōs geniculāvimus
vōs geniculāvistis
eī / eae / ea geniculāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego geniculāveram
tū geniculāverās
is / ea / id geniculāverat
nōs geniculāverāmus
vōs geniculāverātis
eī / eae / ea geniculāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego geniculāverō
tū geniculāveris
is / ea / id geniculāverit
nōs geniculāverimus
vōs geniculāveritis
eī / eae / ea geniculāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego geniculem
tū geniculēs
is / ea / id geniculet
nōs geniculēmus
vōs geniculētis
eī / eae / ea geniculent
Coniūnctīvus imperfectum
ego geniculārem
tū geniculārēs
is / ea / id geniculāret
nōs geniculārēmus
vōs geniculārētis
eī / eae / ea geniculārent
Coniūnctīvus perfectum
ego geniculāverim
tū geniculāverīs
is / ea / id geniculāverit
nōs geniculāverīmus
vōs geniculāverītis
eī / eae / ea geniculāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego geniculāvissem
tū geniculāvissēs
is / ea / id geniculāvisset
nōs geniculāvissēmus
vōs geniculāvissētis
eī / eae / ea geniculāvissent
Imperātīvus praesēns
tū geniculā
vōs geniculāte
Imperātīvus futūrum
tū geniculātō
is / ea / id geniculātō
vōs geniculātōte
eī / eae / ea geniculantō
Īnfīnītīvus praesēns
— geniculāre
Īnfīnītīvus perfectum
— geniculāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— geniculātūrum esse
Participium praesēns
— geniculāns
Participium futūrum
— geniculātūrus
Gerundium (genitīvus)
— geniculandī
Gerundium (datīvus)
— geniculandō
Gerundium (accūsātīvus)
— geniculandum
Gerundium (ablātīvus)
— geniculandō
Supīnum (accūsātīvus)
— geniculātum
Supīnum (ablātīvus)
— geniculātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego geniculor
tū geniculāris
is / ea / id geniculātur
nōs geniculāmur
vōs geniculāminī
eī / eae / ea geniculantur
Indicātīvus imperfectum
ego geniculābar
tū geniculābāris
is / ea / id geniculābātur
nōs geniculābāmur
vōs geniculābāminī
eī / eae / ea geniculābantur
Indicātīvus futūrum
ego geniculābor
tū geniculāberis
is / ea / id geniculābitur
nōs geniculābimur
vōs geniculābiminī
eī / eae / ea geniculābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego geniculer
tū geniculēris
is / ea / id geniculētur
nōs geniculēmur
vōs geniculēminī
eī / eae / ea geniculentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego geniculārer
tū geniculārēris
is / ea / id geniculārētur
nōs geniculārēmur
vōs geniculārēminī
eī / eae / ea geniculārentur
Imperātīvus praesēns
tū geniculāre
vōs geniculāminī
Imperātīvus futūrum
tū geniculātor
is / ea / id geniculātor
eī / eae / ea geniculantor
Īnfīnītīvus praesēns
— geniculārī
Īnfīnītīvus perfectum
— geniculātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— geniculātum īrī
Participium perfectum
— geniculātus
Participium futūrum
— geniculandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary