HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← fumigo — definition

Conjugation of fumigo

Regular CEFR B1
[ˈfuː.mɪ.ɡoː]

to smoke, fumigate, treat with smoke Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego fūmigō
tū fūmigās
is / ea / id fūmigat
nōs fūmigāmus
vōs fūmigātis
eī / eae / ea fūmigant
Indicātīvus imperfectum
ego fūmigābam
tū fūmigābās
is / ea / id fūmigābat
nōs fūmigābāmus
vōs fūmigābātis
eī / eae / ea fūmigābant
Indicātīvus futūrum
ego fūmigābō
tū fūmigābis
is / ea / id fūmigābit
nōs fūmigābimus
vōs fūmigābitis
eī / eae / ea fūmigābunt
Indicātīvus perfectum
ego fūmigāvī
tū fūmigāvistī
is / ea / id fūmigāvit
nōs fūmigāvimus
vōs fūmigāvistis
eī / eae / ea fūmigāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego fūmigāveram
tū fūmigāverās
is / ea / id fūmigāverat
nōs fūmigāverāmus
vōs fūmigāverātis
eī / eae / ea fūmigāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego fūmigāverō
tū fūmigāveris
is / ea / id fūmigāverit
nōs fūmigāverimus
vōs fūmigāveritis
eī / eae / ea fūmigāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego fūmigem
tū fūmigēs
is / ea / id fūmiget
nōs fūmigēmus
vōs fūmigētis
eī / eae / ea fūmigent
Coniūnctīvus imperfectum
ego fūmigārem
tū fūmigārēs
is / ea / id fūmigāret
nōs fūmigārēmus
vōs fūmigārētis
eī / eae / ea fūmigārent
Coniūnctīvus perfectum
ego fūmigāverim
tū fūmigāverīs
is / ea / id fūmigāverit
nōs fūmigāverīmus
vōs fūmigāverītis
eī / eae / ea fūmigāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego fūmigāvissem
tū fūmigāvissēs
is / ea / id fūmigāvisset
nōs fūmigāvissēmus
vōs fūmigāvissētis
eī / eae / ea fūmigāvissent
Imperātīvus praesēns
tū fūmigā
vōs fūmigāte
Imperātīvus futūrum
tū fūmigātō
is / ea / id fūmigātō
vōs fūmigātōte
eī / eae / ea fūmigantō
Īnfīnītīvus praesēns
— fūmigāre
Īnfīnītīvus perfectum
— fūmigāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— fūmigātūrum esse
Participium praesēns
— fūmigāns
Participium futūrum
— fūmigātūrus
Gerundium (genitīvus)
— fūmigandī
Gerundium (datīvus)
— fūmigandō
Gerundium (accūsātīvus)
— fūmigandum
Gerundium (ablātīvus)
— fūmigandō
Supīnum (accūsātīvus)
— fūmigātum
Supīnum (ablātīvus)
— fūmigātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego fūmigor
tū fūmigāris
is / ea / id fūmigātur
nōs fūmigāmur
vōs fūmigāminī
eī / eae / ea fūmigantur
Indicātīvus imperfectum
ego fūmigābar
tū fūmigābāris
is / ea / id fūmigābātur
nōs fūmigābāmur
vōs fūmigābāminī
eī / eae / ea fūmigābantur
Indicātīvus futūrum
ego fūmigābor
tū fūmigāberis
is / ea / id fūmigābitur
nōs fūmigābimur
vōs fūmigābiminī
eī / eae / ea fūmigābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego fūmiger
tū fūmigēris
is / ea / id fūmigētur
nōs fūmigēmur
vōs fūmigēminī
eī / eae / ea fūmigentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego fūmigārer
tū fūmigārēris
is / ea / id fūmigārētur
nōs fūmigārēmur
vōs fūmigārēminī
eī / eae / ea fūmigārentur
Imperātīvus praesēns
tū fūmigāre
vōs fūmigāminī
Imperātīvus futūrum
tū fūmigātor
is / ea / id fūmigātor
eī / eae / ea fūmigantor
Īnfīnītīvus praesēns
— fūmigārī
Īnfīnītīvus perfectum
— fūmigātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— fūmigātum īrī
Participium perfectum
— fūmigātus
Participium futūrum
— fūmigandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary