HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← flammigo — definition

Conjugation of flammigo

Regular CEFR B2
[ˈfɫam.mɪ.ɡoː]

to emit flame Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego flammigō
tū flammigās
is / ea / id flammigat
nōs flammigāmus
vōs flammigātis
eī / eae / ea flammigant
Indicātīvus imperfectum
ego flammigābam
tū flammigābās
is / ea / id flammigābat
nōs flammigābāmus
vōs flammigābātis
eī / eae / ea flammigābant
Indicātīvus futūrum
ego flammigābō
tū flammigābis
is / ea / id flammigābit
nōs flammigābimus
vōs flammigābitis
eī / eae / ea flammigābunt
Indicātīvus perfectum
ego flammigāvī
tū flammigāvistī
is / ea / id flammigāvit
nōs flammigāvimus
vōs flammigāvistis
eī / eae / ea flammigāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego flammigāveram
tū flammigāverās
is / ea / id flammigāverat
nōs flammigāverāmus
vōs flammigāverātis
eī / eae / ea flammigāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego flammigāverō
tū flammigāveris
is / ea / id flammigāverit
nōs flammigāverimus
vōs flammigāveritis
eī / eae / ea flammigāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego flammigem
tū flammigēs
is / ea / id flammiget
nōs flammigēmus
vōs flammigētis
eī / eae / ea flammigent
Coniūnctīvus imperfectum
ego flammigārem
tū flammigārēs
is / ea / id flammigāret
nōs flammigārēmus
vōs flammigārētis
eī / eae / ea flammigārent
Coniūnctīvus perfectum
ego flammigāverim
tū flammigāverīs
is / ea / id flammigāverit
nōs flammigāverīmus
vōs flammigāverītis
eī / eae / ea flammigāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego flammigāvissem
tū flammigāvissēs
is / ea / id flammigāvisset
nōs flammigāvissēmus
vōs flammigāvissētis
eī / eae / ea flammigāvissent
Imperātīvus praesēns
tū flammigā
vōs flammigāte
Imperātīvus futūrum
tū flammigātō
is / ea / id flammigātō
vōs flammigātōte
eī / eae / ea flammigantō
Īnfīnītīvus praesēns
— flammigāre
Īnfīnītīvus perfectum
— flammigāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— flammigātūrum esse
Participium praesēns
— flammigāns
Participium futūrum
— flammigātūrus
Gerundium (genitīvus)
— flammigandī
Gerundium (datīvus)
— flammigandō
Gerundium (accūsātīvus)
— flammigandum
Gerundium (ablātīvus)
— flammigandō
Supīnum (accūsātīvus)
— flammigātum
Supīnum (ablātīvus)
— flammigātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego flammigor
tū flammigāris
is / ea / id flammigātur
nōs flammigāmur
vōs flammigāminī
eī / eae / ea flammigantur
Indicātīvus imperfectum
ego flammigābar
tū flammigābāris
is / ea / id flammigābātur
nōs flammigābāmur
vōs flammigābāminī
eī / eae / ea flammigābantur
Indicātīvus futūrum
ego flammigābor
tū flammigāberis
is / ea / id flammigābitur
nōs flammigābimur
vōs flammigābiminī
eī / eae / ea flammigābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego flammiger
tū flammigēris
is / ea / id flammigētur
nōs flammigēmur
vōs flammigēminī
eī / eae / ea flammigentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego flammigārer
tū flammigārēris
is / ea / id flammigārētur
nōs flammigārēmur
vōs flammigārēminī
eī / eae / ea flammigārentur
Imperātīvus praesēns
tū flammigāre
vōs flammigāminī
Imperātīvus futūrum
tū flammigātor
is / ea / id flammigātor
eī / eae / ea flammigantor
Īnfīnītīvus praesēns
— flammigārī
Īnfīnītīvus perfectum
— flammigātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— flammigātum īrī
Participium perfectum
— flammigātus
Participium futūrum
— flammigandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary