HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← flabello — definition

Conjugation of flabello

Regular CEFR B2
[fɫaːˈbɛl.loː]

To fan, to cool with a fan. Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego flābellō
tū flābellās
is / ea / id flābellat
nōs flābellāmus
vōs flābellātis
eī / eae / ea flābellant
Indicātīvus imperfectum
ego flābellābam
tū flābellābās
is / ea / id flābellābat
nōs flābellābāmus
vōs flābellābātis
eī / eae / ea flābellābant
Indicātīvus futūrum
ego flābellābō
tū flābellābis
is / ea / id flābellābit
nōs flābellābimus
vōs flābellābitis
eī / eae / ea flābellābunt
Indicātīvus perfectum
ego flābellāvī
tū flābellāvistī
is / ea / id flābellāvit
nōs flābellāvimus
vōs flābellāvistis
eī / eae / ea flābellāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego flābellāveram
tū flābellāverās
is / ea / id flābellāverat
nōs flābellāverāmus
vōs flābellāverātis
eī / eae / ea flābellāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego flābellāverō
tū flābellāveris
is / ea / id flābellāverit
nōs flābellāverimus
vōs flābellāveritis
eī / eae / ea flābellāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego flābellem
tū flābellēs
is / ea / id flābellet
nōs flābellēmus
vōs flābellētis
eī / eae / ea flābellent
Coniūnctīvus imperfectum
ego flābellārem
tū flābellārēs
is / ea / id flābellāret
nōs flābellārēmus
vōs flābellārētis
eī / eae / ea flābellārent
Coniūnctīvus perfectum
ego flābellāverim
tū flābellāverīs
is / ea / id flābellāverit
nōs flābellāverīmus
vōs flābellāverītis
eī / eae / ea flābellāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego flābellāvissem
tū flābellāvissēs
is / ea / id flābellāvisset
nōs flābellāvissēmus
vōs flābellāvissētis
eī / eae / ea flābellāvissent
Imperātīvus praesēns
tū flābellā
vōs flābellāte
Imperātīvus futūrum
tū flābellātō
is / ea / id flābellātō
vōs flābellātōte
eī / eae / ea flābellantō
Īnfīnītīvus praesēns
— flābellāre
Īnfīnītīvus perfectum
— flābellāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— flābellātūrum esse
Participium praesēns
— flābellāns
Participium futūrum
— flābellātūrus
Gerundium (genitīvus)
— flābellandī
Gerundium (datīvus)
— flābellandō
Gerundium (accūsātīvus)
— flābellandum
Gerundium (ablātīvus)
— flābellandō
Supīnum (accūsātīvus)
— flābellātum
Supīnum (ablātīvus)
— flābellātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego flābellor
tū flābellāris
is / ea / id flābellātur
nōs flābellāmur
vōs flābellāminī
eī / eae / ea flābellantur
Indicātīvus imperfectum
ego flābellābar
tū flābellābāris
is / ea / id flābellābātur
nōs flābellābāmur
vōs flābellābāminī
eī / eae / ea flābellābantur
Indicātīvus futūrum
ego flābellābor
tū flābellāberis
is / ea / id flābellābitur
nōs flābellābimur
vōs flābellābiminī
eī / eae / ea flābellābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego flābeller
tū flābellēris
is / ea / id flābellētur
nōs flābellēmur
vōs flābellēminī
eī / eae / ea flābellentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego flābellārer
tū flābellārēris
is / ea / id flābellārētur
nōs flābellārēmur
vōs flābellārēminī
eī / eae / ea flābellārentur
Imperātīvus praesēns
tū flābellāre
vōs flābellāminī
Imperātīvus futūrum
tū flābellātor
is / ea / id flābellātor
eī / eae / ea flābellantor
Īnfīnītīvus praesēns
— flābellārī
Īnfīnītīvus perfectum
— flābellātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— flābellātum īrī
Participium perfectum
— flābellātus
Participium futūrum
— flābellandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary