HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← fidejubeo — definition

Conjugation of fidejubeo

Regular CEFR B2
[fɪ.deːˈjʊ.be.oː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego fidējubeō
tū fidējubēs
is / ea / id fidējubet
nōs fidējubēmus
vōs fidējubētis
eī / eae / ea fidējubent
Indicātīvus imperfectum
ego fidējubēbam
tū fidējubēbās
is / ea / id fidējubēbat
nōs fidējubēbāmus
vōs fidējubēbātis
eī / eae / ea fidējubēbant
Indicātīvus futūrum
ego fidējubēbō
tū fidējubēbis
is / ea / id fidējubēbit
nōs fidējubēbimus
vōs fidējubēbitis
eī / eae / ea fidējubēbunt
Indicātīvus perfectum
ego fidējussī
tū fidējussistī
is / ea / id fidējussit
nōs fidējussimus
vōs fidējussistis
eī / eae / ea fidējussērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego fidējusseram
tū fidējusserās
is / ea / id fidējusserat
nōs fidējusserāmus
vōs fidējusserātis
eī / eae / ea fidējusserant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego fidējusserō
tū fidējusseris
is / ea / id fidējusserit
nōs fidējusserimus
vōs fidējusseritis
eī / eae / ea fidējusserint
Coniūnctīvus praesēns
ego fidējubeam
tū fidējubeās
is / ea / id fidējubeat
nōs fidējubeāmus
vōs fidējubeātis
eī / eae / ea fidējubeant
Coniūnctīvus imperfectum
ego fidējubērem
tū fidējubērēs
is / ea / id fidējubēret
nōs fidējubērēmus
vōs fidējubērētis
eī / eae / ea fidējubērent
Coniūnctīvus perfectum
ego fidējusserim
tū fidējusserīs
is / ea / id fidējusserit
nōs fidējusserīmus
vōs fidējusserītis
eī / eae / ea fidējusserint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego fidējussissem
tū fidējussissēs
is / ea / id fidējussisset
nōs fidējussissēmus
vōs fidējussissētis
eī / eae / ea fidējussissent
Imperātīvus praesēns
tū fidējubē
vōs fidējubēte
Imperātīvus futūrum
tū fidējubētō
is / ea / id fidējubētō
vōs fidējubētōte
eī / eae / ea fidējubentō
Īnfīnītīvus praesēns
— fidējubēre
Īnfīnītīvus perfectum
— fidējussisse
Īnfīnītīvus futūrum
— fidējussūrum esse
Participium praesēns
— fidējubēns
Participium futūrum
— fidējussūrus
Gerundium (genitīvus)
— fidējubendī
Gerundium (datīvus)
— fidējubendō
Gerundium (accūsātīvus)
— fidējubendum
Gerundium (ablātīvus)
— fidējubendō
Supīnum (accūsātīvus)
— fidējussum
Supīnum (ablātīvus)
— fidējussū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego fidējubeor
tū fidējubēris
is / ea / id fidējubētur
nōs fidējubēmur
vōs fidējubēminī
eī / eae / ea fidējubentur
Indicātīvus imperfectum
ego fidējubēbar
tū fidējubēbāris
is / ea / id fidējubēbātur
nōs fidējubēbāmur
vōs fidējubēbāminī
eī / eae / ea fidējubēbantur
Indicātīvus futūrum
ego fidējubēbor
tū fidējubēberis
is / ea / id fidējubēbitur
nōs fidējubēbimur
vōs fidējubēbiminī
eī / eae / ea fidējubēbuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego fidējubear
tū fidējubeāris
is / ea / id fidējubeātur
nōs fidējubeāmur
vōs fidējubeāminī
eī / eae / ea fidējubeantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego fidējubērer
tū fidējubērēris
is / ea / id fidējubērētur
nōs fidējubērēmur
vōs fidējubērēminī
eī / eae / ea fidējubērentur
Imperātīvus praesēns
tū fidējubēre
vōs fidējubēminī
Imperātīvus futūrum
tū fidējubētor
is / ea / id fidējubētor
eī / eae / ea fidējubentor
Īnfīnītīvus praesēns
— fidējubērī
Īnfīnītīvus perfectum
— fidējussum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— fidējussum īrī
Participium perfectum
— fidējussus
Participium futūrum
— fidējubendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary