HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← femino — definition

Conjugation of femino

Regular CEFR B1
[ˈfeː.mɪ.noː]

to bottom; to adopt the submissive role in gay sex Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego fēminō
tū fēminās
is / ea / id fēminat
nōs fēmināmus
vōs fēminātis
eī / eae / ea fēminant
Indicātīvus imperfectum
ego fēminābam
tū fēminābās
is / ea / id fēminābat
nōs fēminābāmus
vōs fēminābātis
eī / eae / ea fēminābant
Indicātīvus futūrum
ego fēminābō
tū fēminābis
is / ea / id fēminābit
nōs fēminābimus
vōs fēminābitis
eī / eae / ea fēminābunt
Indicātīvus perfectum
ego fēmināvī
tū fēmināvistī
is / ea / id fēmināvit
nōs fēmināvimus
vōs fēmināvistis
eī / eae / ea fēmināvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego fēmināveram
tū fēmināverās
is / ea / id fēmināverat
nōs fēmināverāmus
vōs fēmināverātis
eī / eae / ea fēmināverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego fēmināverō
tū fēmināveris
is / ea / id fēmināverit
nōs fēmināverimus
vōs fēmināveritis
eī / eae / ea fēmināverint
Coniūnctīvus praesēns
ego fēminem
tū fēminēs
is / ea / id fēminet
nōs fēminēmus
vōs fēminētis
eī / eae / ea fēminent
Coniūnctīvus imperfectum
ego fēminārem
tū fēminārēs
is / ea / id fēmināret
nōs fēminārēmus
vōs fēminārētis
eī / eae / ea fēminārent
Coniūnctīvus perfectum
ego fēmināverim
tū fēmināverīs
is / ea / id fēmināverit
nōs fēmināverīmus
vōs fēmināverītis
eī / eae / ea fēmināverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego fēmināvissem
tū fēmināvissēs
is / ea / id fēmināvisset
nōs fēmināvissēmus
vōs fēmināvissētis
eī / eae / ea fēmināvissent
Imperātīvus praesēns
tū fēminā
vōs fēmināte
Imperātīvus futūrum
tū fēminātō
is / ea / id fēminātō
vōs fēminātōte
eī / eae / ea fēminantō
Īnfīnītīvus praesēns
— fēmināre
Īnfīnītīvus perfectum
— fēmināvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— fēminātūrum esse
Participium praesēns
— fēmināns
Participium futūrum
— fēminātūrus
Gerundium (genitīvus)
— fēminandī
Gerundium (datīvus)
— fēminandō
Gerundium (accūsātīvus)
— fēminandum
Gerundium (ablātīvus)
— fēminandō
Supīnum (accūsātīvus)
— fēminātum
Supīnum (ablātīvus)
— fēminātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego fēminor
tū fēmināris
is / ea / id fēminātur
nōs fēmināmur
vōs fēmināminī
eī / eae / ea fēminantur
Indicātīvus imperfectum
ego fēminābar
tū fēminābāris
is / ea / id fēminābātur
nōs fēminābāmur
vōs fēminābāminī
eī / eae / ea fēminābantur
Indicātīvus futūrum
ego fēminābor
tū fēmināberis
is / ea / id fēminābitur
nōs fēminābimur
vōs fēminābiminī
eī / eae / ea fēminābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego fēminer
tū fēminēris
is / ea / id fēminētur
nōs fēminēmur
vōs fēminēminī
eī / eae / ea fēminentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego fēminārer
tū fēminārēris
is / ea / id fēminārētur
nōs fēminārēmur
vōs fēminārēminī
eī / eae / ea fēminārentur
Imperātīvus praesēns
tū fēmināre
vōs fēmināminī
Imperātīvus futūrum
tū fēminātor
is / ea / id fēminātor
eī / eae / ea fēminantor
Īnfīnītīvus praesēns
— fēminārī
Īnfīnītīvus perfectum
— fēminātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— fēminātum īrī
Participium perfectum
— fēminātus
Participium futūrum
— fēminandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary