HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← fello — definition

Conjugation of fello

Regular CEFR B1
[ˈfeːl.loː]

to suck, to suckle Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego fēllō
tū fēllās
is / ea / id fēllat
nōs fēllāmus
vōs fēllātis
eī / eae / ea fēllant
Indicātīvus imperfectum
ego fēllābam
tū fēllābās
is / ea / id fēllābat
nōs fēllābāmus
vōs fēllābātis
eī / eae / ea fēllābant
Indicātīvus futūrum
ego fēllābō
tū fēllābis
is / ea / id fēllābit
nōs fēllābimus
vōs fēllābitis
eī / eae / ea fēllābunt
Indicātīvus perfectum
ego fēllāvī
tū fēllāvistī
is / ea / id fēllāvit
nōs fēllāvimus
vōs fēllāvistis
eī / eae / ea fēllāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego fēllāveram
tū fēllāverās
is / ea / id fēllāverat
nōs fēllāverāmus
vōs fēllāverātis
eī / eae / ea fēllāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego fēllāverō
tū fēllāveris
is / ea / id fēllāverit
nōs fēllāverimus
vōs fēllāveritis
eī / eae / ea fēllāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego fēllem
tū fēllēs
is / ea / id fēllet
nōs fēllēmus
vōs fēllētis
eī / eae / ea fēllent
Coniūnctīvus imperfectum
ego fēllārem
tū fēllārēs
is / ea / id fēllāret
nōs fēllārēmus
vōs fēllārētis
eī / eae / ea fēllārent
Coniūnctīvus perfectum
ego fēllāverim
tū fēllāverīs
is / ea / id fēllāverit
nōs fēllāverīmus
vōs fēllāverītis
eī / eae / ea fēllāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego fēllāvissem
tū fēllāvissēs
is / ea / id fēllāvisset
nōs fēllāvissēmus
vōs fēllāvissētis
eī / eae / ea fēllāvissent
Imperātīvus praesēns
tū fēllā
vōs fēllāte
Imperātīvus futūrum
tū fēllātō
is / ea / id fēllātō
vōs fēllātōte
eī / eae / ea fēllantō
Īnfīnītīvus praesēns
— fēllāre
Īnfīnītīvus perfectum
— fēllāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— fēllātūrum esse
Participium praesēns
— fēllāns
Participium futūrum
— fēllātūrus
Gerundium (genitīvus)
— fēllandī
Gerundium (datīvus)
— fēllandō
Gerundium (accūsātīvus)
— fēllandum
Gerundium (ablātīvus)
— fēllandō
Supīnum (accūsātīvus)
— fēllātum
Supīnum (ablātīvus)
— fēllātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego fēllor
tū fēllāris
is / ea / id fēllātur
nōs fēllāmur
vōs fēllāminī
eī / eae / ea fēllantur
Indicātīvus imperfectum
ego fēllābar
tū fēllābāris
is / ea / id fēllābātur
nōs fēllābāmur
vōs fēllābāminī
eī / eae / ea fēllābantur
Indicātīvus futūrum
ego fēllābor
tū fēllāberis
is / ea / id fēllābitur
nōs fēllābimur
vōs fēllābiminī
eī / eae / ea fēllābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego fēller
tū fēllēris
is / ea / id fēllētur
nōs fēllēmur
vōs fēllēminī
eī / eae / ea fēllentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego fēllārer
tū fēllārēris
is / ea / id fēllārētur
nōs fēllārēmur
vōs fēllārēminī
eī / eae / ea fēllārentur
Imperātīvus praesēns
tū fēllāre
vōs fēllāminī
Imperātīvus futūrum
tū fēllātor
is / ea / id fēllātor
eī / eae / ea fēllantor
Īnfīnītīvus praesēns
— fēllārī
Īnfīnītīvus perfectum
— fēllātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— fēllātum īrī
Participium perfectum
— fēllātus
Participium futūrum
— fēllandus

Practice in context

Fill in the verb in real sentences — correct answers count toward the table above.

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary