HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← fastidio — definition

Conjugation of fastidio

Regular CEFR B2
[fasˈtiː.di.oː]

to loathe, dislike, despise Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego fastīdiō
tū fastīdīs
is / ea / id fastīdit
nōs fastīdīmus
vōs fastīdītis
eī / eae / ea fastīdiunt
Indicātīvus imperfectum
ego fastīdiēbam
tū fastīdiēbās
is / ea / id fastīdiēbat
nōs fastīdiēbāmus
vōs fastīdiēbātis
eī / eae / ea fastīdiēbant
Indicātīvus futūrum
ego fastīdiam
tū fastīdiēs
is / ea / id fastīdiet
nōs fastīdiēmus
vōs fastīdiētis
eī / eae / ea fastīdient
Indicātīvus perfectum
ego fastīdīvī
tū fastīdīvistī
is / ea / id fastīdīvit
nōs fastīdīvimus
vōs fastīdīvistis
eī / eae / ea fastīdīvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego fastīdīveram
tū fastīdīverās
is / ea / id fastīdīverat
nōs fastīdīverāmus
vōs fastīdīverātis
eī / eae / ea fastīdīverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego fastīdīverō
tū fastīdīveris
is / ea / id fastīdīverit
nōs fastīdīverimus
vōs fastīdīveritis
eī / eae / ea fastīdīverint
Coniūnctīvus praesēns
ego fastīdiam
tū fastīdiās
is / ea / id fastīdiat
nōs fastīdiāmus
vōs fastīdiātis
eī / eae / ea fastīdiant
Coniūnctīvus imperfectum
ego fastīdīrem
tū fastīdīrēs
is / ea / id fastīdīret
nōs fastīdīrēmus
vōs fastīdīrētis
eī / eae / ea fastīdīrent
Coniūnctīvus perfectum
ego fastīdīverim
tū fastīdīverīs
is / ea / id fastīdīverit
nōs fastīdīverīmus
vōs fastīdīverītis
eī / eae / ea fastīdīverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego fastīdīvissem
tū fastīdīvissēs
is / ea / id fastīdīvisset
nōs fastīdīvissēmus
vōs fastīdīvissētis
eī / eae / ea fastīdīvissent
Imperātīvus praesēns
tū fastīdī
vōs fastīdīte
Imperātīvus futūrum
tū fastīdītō
is / ea / id fastīdītō
vōs fastīdītōte
eī / eae / ea fastīdiuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— fastīdīre
Īnfīnītīvus perfectum
— fastīdīvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— fastīdītūrum esse
Participium praesēns
— fastīdiēns
Participium futūrum
— fastīdītūrus
Gerundium (genitīvus)
— fastīdiendī
Gerundium (datīvus)
— fastīdiendō
Gerundium (accūsātīvus)
— fastīdiendum
Gerundium (ablātīvus)
— fastīdiendō
Supīnum (accūsātīvus)
— fastīdītum
Supīnum (ablātīvus)
— fastīdītū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego fastīdior
tū fastīdīris
is / ea / id fastīdītur
nōs fastīdīmur
vōs fastīdīminī
eī / eae / ea fastīdiuntur
Indicātīvus imperfectum
ego fastīdiēbar
tū fastīdiēbāris
is / ea / id fastīdiēbātur
nōs fastīdiēbāmur
vōs fastīdiēbāminī
eī / eae / ea fastīdiēbantur
Indicātīvus futūrum
ego fastīdiar
tū fastīdiēris
is / ea / id fastīdiētur
nōs fastīdiēmur
vōs fastīdiēminī
eī / eae / ea fastīdientur
Coniūnctīvus praesēns
ego fastīdiar
tū fastīdiāris
is / ea / id fastīdiātur
nōs fastīdiāmur
vōs fastīdiāminī
eī / eae / ea fastīdiantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego fastīdīrer
tū fastīdīrēris
is / ea / id fastīdīrētur
nōs fastīdīrēmur
vōs fastīdīrēminī
eī / eae / ea fastīdīrentur
Imperātīvus praesēns
tū fastīdīre
vōs fastīdīminī
Imperātīvus futūrum
tū fastīdītor
is / ea / id fastīdītor
eī / eae / ea fastīdiuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— fastīdīrī
Īnfīnītīvus perfectum
— fastīdītum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— fastīdītum īrī
Participium perfectum
— fastīdītus
Participium futūrum
— fastīdiendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary