HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← farcio — definition

Conjugation of farcio

Regular CEFR B1
[ˈfar.ki.oː]

Equivalent to 'stuff': Miscellaneous items or objects; (with possessive) personal effects. Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego farciō
tū farcīs
is / ea / id farcit
nōs farcīmus
vōs farcītis
eī / eae / ea farciunt
Indicātīvus imperfectum
ego farciēbam
tū farciēbās
is / ea / id farciēbat
nōs farciēbāmus
vōs farciēbātis
eī / eae / ea farciēbant
Indicātīvus futūrum
ego farciam
tū farciēs
is / ea / id farciet
nōs farciēmus
vōs farciētis
eī / eae / ea farcient
Indicātīvus perfectum
ego farsī
tū farsistī
is / ea / id farsit
nōs farsimus
vōs farsistis
eī / eae / ea farsērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego farseram
tū farserās
is / ea / id farserat
nōs farserāmus
vōs farserātis
eī / eae / ea farserant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego farserō
tū farseris
is / ea / id farserit
nōs farserimus
vōs farseritis
eī / eae / ea farserint
Coniūnctīvus praesēns
ego farciam
tū farciās
is / ea / id farciat
nōs farciāmus
vōs farciātis
eī / eae / ea farciant
Coniūnctīvus imperfectum
ego farcīrem
tū farcīrēs
is / ea / id farcīret
nōs farcīrēmus
vōs farcīrētis
eī / eae / ea farcīrent
Coniūnctīvus perfectum
ego farserim
tū farserīs
is / ea / id farserit
nōs farserīmus
vōs farserītis
eī / eae / ea farserint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego farsissem
tū farsissēs
is / ea / id farsisset
nōs farsissēmus
vōs farsissētis
eī / eae / ea farsissent
Imperātīvus praesēns
tū farcī
vōs farcīte
Imperātīvus futūrum
tū farcītō
is / ea / id farcītō
vōs farcītōte
eī / eae / ea farciuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— farcīre
Īnfīnītīvus perfectum
— farsisse
Īnfīnītīvus futūrum
— fartūrum esse
Participium praesēns
— farciēns
Participium futūrum
— fartūrus
Gerundium (genitīvus)
— farciendī
Gerundium (datīvus)
— farciendō
Gerundium (accūsātīvus)
— farciendum
Gerundium (ablātīvus)
— farciendō
Supīnum (accūsātīvus)
— fartum
Supīnum (ablātīvus)
— fartū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego farcior
tū farcīris
is / ea / id farcītur
nōs farcīmur
vōs farcīminī
eī / eae / ea farciuntur
Indicātīvus imperfectum
ego farciēbar
tū farciēbāris
is / ea / id farciēbātur
nōs farciēbāmur
vōs farciēbāminī
eī / eae / ea farciēbantur
Indicātīvus futūrum
ego farciar
tū farciēris
is / ea / id farciētur
nōs farciēmur
vōs farciēminī
eī / eae / ea farcientur
Coniūnctīvus praesēns
ego farciar
tū farciāris
is / ea / id farciātur
nōs farciāmur
vōs farciāminī
eī / eae / ea farciantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego farcīrer
tū farcīrēris
is / ea / id farcīrētur
nōs farcīrēmur
vōs farcīrēminī
eī / eae / ea farcīrentur
Imperātīvus praesēns
tū farcīre
vōs farcīminī
Imperātīvus futūrum
tū farcītor
is / ea / id farcītor
eī / eae / ea farciuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— farcīrī
Īnfīnītīvus perfectum
— fartum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— fartum īrī
Participium perfectum
— fartus
Participium futūrum
— farciendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary