HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← facio dilabi — definition

Conjugation of facio dilabi

Regular CEFR B2

to disintegrate Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego faciō dīlābī
tū facis dīlābī
is / ea / id facit dīlābī
nōs facimus dīlābī
vōs facitis dīlābī
eī / eae / ea faciunt dīlābī
Indicātīvus imperfectum
ego faciēbam dīlābī
tū faciēbās dīlābī
is / ea / id faciēbat dīlābī
nōs faciēbāmus dīlābī
vōs faciēbātis dīlābī
eī / eae / ea faciēbant dīlābī
Indicātīvus futūrum
ego faciam dīlābī
tū faciēs dīlābī
is / ea / id faciet dīlābī
nōs faciēmus dīlābī
vōs faciētis dīlābī
eī / eae / ea facient dīlābī
Indicātīvus perfectum
ego fēcī dīlābī
tū fēcistī dīlābī
is / ea / id fēcit dīlābī
nōs fēcimus dīlābī
vōs fēcistis dīlābī
eī / eae / ea fēcērunt dīlābī
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego fēceram dīlābī
tū fēcerās dīlābī
is / ea / id fēcerat dīlābī
nōs fēcerāmus dīlābī
vōs fēcerātis dīlābī
eī / eae / ea fēcerant dīlābī
Indicātīvus futūrum exāctum
ego fēcerō dīlābī
tū fēceris dīlābī
is / ea / id fēcerit dīlābī
nōs fēcerimus dīlābī
vōs fēceritis dīlābī
eī / eae / ea fēcerint dīlābī
Coniūnctīvus praesēns
ego faciam dīlābī
tū faciās dīlābī
is / ea / id faciat dīlābī
nōs faciāmus dīlābī
vōs faciātis dīlābī
eī / eae / ea faciant dīlābī
Coniūnctīvus imperfectum
ego facerem dīlābī
tū facerēs dīlābī
is / ea / id faceret dīlābī
nōs facerēmus dīlābī
vōs facerētis dīlābī
eī / eae / ea facerent dīlābī
Coniūnctīvus perfectum
ego fēcerim dīlābī
tū fēcerīs dīlābī
is / ea / id fēcerit dīlābī
nōs fēcerīmus dīlābī
vōs fēcerītis dīlābī
eī / eae / ea fēcerint dīlābī
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego fēcissem dīlābī
tū fēcissēs dīlābī
is / ea / id fēcisset dīlābī
nōs fēcissēmus dīlābī
vōs fēcissētis dīlābī
eī / eae / ea fēcissent dīlābī
Imperātīvus praesēns
tū face dīlābī
vōs facite dīlābī
Imperātīvus futūrum
tū facitō dīlābī
is / ea / id facitō dīlābī
vōs facitōte dīlābī
eī / eae / ea faciuntō dīlābī
Īnfīnītīvus praesēns
— facere dīlābī
Īnfīnītīvus perfectum
— fēcisse dīlābī
Īnfīnītīvus futūrum
— factūrum esse dīlābī
Participium praesēns
— faciēns dīlābī
Participium futūrum
— factūrus dīlābī
Gerundium (genitīvus)
— faciendī dīlābī
Gerundium (datīvus)
— faciendō dīlābī
Gerundium (accūsātīvus)
— faciendum dīlābī
Gerundium (ablātīvus)
— faciendō dīlābī
Supīnum (accūsātīvus)
— factum dīlābī
Supīnum (ablātīvus)
— factū dīlābī

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego facior dīlābī
tū faceris dīlābī
is / ea / id facitur dīlābī
nōs facimur dīlābī
vōs faciminī dīlābī
eī / eae / ea faciuntur dīlābī
Indicātīvus imperfectum
ego faciēbar dīlābī
tū faciēbāris dīlābī
is / ea / id faciēbātur dīlābī
nōs faciēbāmur dīlābī
vōs faciēbāminī dīlābī
eī / eae / ea faciēbantur dīlābī
Indicātīvus futūrum
ego faciar dīlābī
tū faciēris dīlābī
is / ea / id faciētur dīlābī
nōs faciēmur dīlābī
vōs faciēminī dīlābī
eī / eae / ea facientur dīlābī
Coniūnctīvus praesēns
ego faciar dīlābī
tū faciāris dīlābī
is / ea / id faciātur dīlābī
nōs faciāmur dīlābī
vōs faciāminī dīlābī
eī / eae / ea faciantur dīlābī
Coniūnctīvus imperfectum
ego facerer dīlābī
tū facerēris dīlābī
is / ea / id facerētur dīlābī
nōs facerēmur dīlābī
vōs facerēminī dīlābī
eī / eae / ea facerentur dīlābī
Imperātīvus praesēns
tū facere dīlābī
vōs faciminī dīlābī
Imperātīvus futūrum
tū facitor dīlābī
is / ea / id facitor dīlābī
eī / eae / ea faciuntor dīlābī
Īnfīnītīvus praesēns
— facī dīlābī
Īnfīnītīvus perfectum
— factum esse dīlābī
Īnfīnītīvus futūrum
— factum īrī dīlābī
Participium perfectum
— factus dīlābī
Participium futūrum
— faciendus dīlābī

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary