HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← expleo — definition

Conjugation of expleo

Regular CEFR B1
[ˈɛk.spɫe.oː]

to appease, satisfy, placate the thirst, satiate the hunger Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego expleō
tū explēs
is / ea / id explet
nōs explēmus
vōs explētis
eī / eae / ea explent
Indicātīvus imperfectum
ego explēbam
tū explēbās
is / ea / id explēbat
nōs explēbāmus
vōs explēbātis
eī / eae / ea explēbant
Indicātīvus futūrum
ego explēbō
tū explēbis
is / ea / id explēbit
nōs explēbimus
vōs explēbitis
eī / eae / ea explēbunt
Indicātīvus perfectum
ego explēvī
tū explēvistī
is / ea / id explēvit
nōs explēvimus
vōs explēvistis
eī / eae / ea explēvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego explēveram
tū explēverās
is / ea / id explēverat
nōs explēverāmus
vōs explēverātis
eī / eae / ea explēverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego explēverō
tū explēveris
is / ea / id explēverit
nōs explēverimus
vōs explēveritis
eī / eae / ea explēverint
Coniūnctīvus praesēns
ego expleam
tū expleās
is / ea / id expleat
nōs expleāmus
vōs expleātis
eī / eae / ea expleant
Coniūnctīvus imperfectum
ego explērem
tū explērēs
is / ea / id explēret
nōs explērēmus
vōs explērētis
eī / eae / ea explērent
Coniūnctīvus perfectum
ego explēverim
tū explēverīs
is / ea / id explēverit
nōs explēverīmus
vōs explēverītis
eī / eae / ea explēverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego explēvissem
tū explēvissēs
is / ea / id explēvisset
nōs explēvissēmus
vōs explēvissētis
eī / eae / ea explēvissent
Imperātīvus praesēns
tū explē
vōs explēte
Imperātīvus futūrum
tū explētō
is / ea / id explētō
vōs explētōte
eī / eae / ea explentō
Īnfīnītīvus praesēns
— explēre
Īnfīnītīvus perfectum
— explēvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— explētūrum esse
Participium praesēns
— explēns
Participium futūrum
— explētūrus
Gerundium (genitīvus)
— explendī
Gerundium (datīvus)
— explendō
Gerundium (accūsātīvus)
— explendum
Gerundium (ablātīvus)
— explendō
Supīnum (accūsātīvus)
— explētum
Supīnum (ablātīvus)
— explētū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego expleor
tū explēris
is / ea / id explētur
nōs explēmur
vōs explēminī
eī / eae / ea explentur
Indicātīvus imperfectum
ego explēbar
tū explēbāris
is / ea / id explēbātur
nōs explēbāmur
vōs explēbāminī
eī / eae / ea explēbantur
Indicātīvus futūrum
ego explēbor
tū explēberis
is / ea / id explēbitur
nōs explēbimur
vōs explēbiminī
eī / eae / ea explēbuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego explear
tū expleāris
is / ea / id expleātur
nōs expleāmur
vōs expleāminī
eī / eae / ea expleantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego explērer
tū explērēris
is / ea / id explērētur
nōs explērēmur
vōs explērēminī
eī / eae / ea explērentur
Imperātīvus praesēns
tū explēre
vōs explēminī
Imperātīvus futūrum
tū explētor
is / ea / id explētor
eī / eae / ea explentor
Īnfīnītīvus praesēns
— explērī
Īnfīnītīvus perfectum
— explētum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— explētum īrī
Participium perfectum
— explētus
Participium futūrum
— explendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary