HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← exfrico — definition

Conjugation of exfrico

Regular CEFR B1
[ˈɛkf.frɪ.koː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego exfricō
tū exfricās
is / ea / id exfricat
nōs exfricāmus
vōs exfricātis
eī / eae / ea exfricant
Indicātīvus imperfectum
ego exfricābam
tū exfricābās
is / ea / id exfricābat
nōs exfricābāmus
vōs exfricābātis
eī / eae / ea exfricābant
Indicātīvus futūrum
ego exfricābō
tū exfricābis
is / ea / id exfricābit
nōs exfricābimus
vōs exfricābitis
eī / eae / ea exfricābunt
Indicātīvus perfectum
ego exfrixī
tū exfrixistī
is / ea / id exfrixit
nōs exfriximus
vōs exfrixistis
eī / eae / ea exfrixērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego exfrixeram
tū exfrixerās
is / ea / id exfrixerat
nōs exfrixerāmus
vōs exfrixerātis
eī / eae / ea exfrixerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego exfrixerō
tū exfrixeris
is / ea / id exfrixerit
nōs exfrixerimus
vōs exfrixeritis
eī / eae / ea exfrixerint
Coniūnctīvus praesēns
ego exfricem
tū exfricēs
is / ea / id exfricet
nōs exfricēmus
vōs exfricētis
eī / eae / ea exfricent
Coniūnctīvus imperfectum
ego exfricārem
tū exfricārēs
is / ea / id exfricāret
nōs exfricārēmus
vōs exfricārētis
eī / eae / ea exfricārent
Coniūnctīvus perfectum
ego exfrixerim
tū exfrixerīs
is / ea / id exfrixerit
nōs exfrixerīmus
vōs exfrixerītis
eī / eae / ea exfrixerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego exfrixissem
tū exfrixissēs
is / ea / id exfrixisset
nōs exfrixissēmus
vōs exfrixissētis
eī / eae / ea exfrixissent
Imperātīvus praesēns
tū exfricā
vōs exfricāte
Imperātīvus futūrum
tū exfricātō
is / ea / id exfricātō
vōs exfricātōte
eī / eae / ea exfricantō
Īnfīnītīvus praesēns
— exfricāre
Īnfīnītīvus perfectum
— exfrixisse
Īnfīnītīvus futūrum
— exfricātūrum esse
Participium praesēns
— exfricāns
Participium futūrum
— exfricātūrus
Gerundium (genitīvus)
— exfricandī
Gerundium (datīvus)
— exfricandō
Gerundium (accūsātīvus)
— exfricandum
Gerundium (ablātīvus)
— exfricandō
Supīnum (accūsātīvus)
— exfricātum
Supīnum (ablātīvus)
— exfricātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego exfricor
tū exfricāris
is / ea / id exfricātur
nōs exfricāmur
vōs exfricāminī
eī / eae / ea exfricantur
Indicātīvus imperfectum
ego exfricābar
tū exfricābāris
is / ea / id exfricābātur
nōs exfricābāmur
vōs exfricābāminī
eī / eae / ea exfricābantur
Indicātīvus futūrum
ego exfricābor
tū exfricāberis
is / ea / id exfricābitur
nōs exfricābimur
vōs exfricābiminī
eī / eae / ea exfricābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego exfricer
tū exfricēris
is / ea / id exfricētur
nōs exfricēmur
vōs exfricēminī
eī / eae / ea exfricentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego exfricārer
tū exfricārēris
is / ea / id exfricārētur
nōs exfricārēmur
vōs exfricārēminī
eī / eae / ea exfricārentur
Imperātīvus praesēns
tū exfricāre
vōs exfricāminī
Imperātīvus futūrum
tū exfricātor
is / ea / id exfricātor
eī / eae / ea exfricantor
Īnfīnītīvus praesēns
— exfricārī
Īnfīnītīvus perfectum
— exfricātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— exfricātum īrī
Participium perfectum
— exfricātus
Participium futūrum
— exfricandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary