HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← exalbo — definition

Conjugation of exalbo

Regular CEFR B1
[ɛkˈsaɫ.boː]

to make white, whiten Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego exalbō
tū exalbās
is / ea / id exalbat
nōs exalbāmus
vōs exalbātis
eī / eae / ea exalbant
Indicātīvus imperfectum
ego exalbābam
tū exalbābās
is / ea / id exalbābat
nōs exalbābāmus
vōs exalbābātis
eī / eae / ea exalbābant
Indicātīvus futūrum
ego exalbābō
tū exalbābis
is / ea / id exalbābit
nōs exalbābimus
vōs exalbābitis
eī / eae / ea exalbābunt
Indicātīvus perfectum
ego exalbāvī
tū exalbāvistī
is / ea / id exalbāvit
nōs exalbāvimus
vōs exalbāvistis
eī / eae / ea exalbāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego exalbāveram
tū exalbāverās
is / ea / id exalbāverat
nōs exalbāverāmus
vōs exalbāverātis
eī / eae / ea exalbāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego exalbāverō
tū exalbāveris
is / ea / id exalbāverit
nōs exalbāverimus
vōs exalbāveritis
eī / eae / ea exalbāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego exalbem
tū exalbēs
is / ea / id exalbet
nōs exalbēmus
vōs exalbētis
eī / eae / ea exalbent
Coniūnctīvus imperfectum
ego exalbārem
tū exalbārēs
is / ea / id exalbāret
nōs exalbārēmus
vōs exalbārētis
eī / eae / ea exalbārent
Coniūnctīvus perfectum
ego exalbāverim
tū exalbāverīs
is / ea / id exalbāverit
nōs exalbāverīmus
vōs exalbāverītis
eī / eae / ea exalbāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego exalbāvissem
tū exalbāvissēs
is / ea / id exalbāvisset
nōs exalbāvissēmus
vōs exalbāvissētis
eī / eae / ea exalbāvissent
Imperātīvus praesēns
tū exalbā
vōs exalbāte
Imperātīvus futūrum
tū exalbātō
is / ea / id exalbātō
vōs exalbātōte
eī / eae / ea exalbantō
Īnfīnītīvus praesēns
— exalbāre
Īnfīnītīvus perfectum
— exalbāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— exalbātūrum esse
Participium praesēns
— exalbāns
Participium futūrum
— exalbātūrus
Gerundium (genitīvus)
— exalbandī
Gerundium (datīvus)
— exalbandō
Gerundium (accūsātīvus)
— exalbandum
Gerundium (ablātīvus)
— exalbandō
Supīnum (accūsātīvus)
— exalbātum
Supīnum (ablātīvus)
— exalbātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego exalbor
tū exalbāris
is / ea / id exalbātur
nōs exalbāmur
vōs exalbāminī
eī / eae / ea exalbantur
Indicātīvus imperfectum
ego exalbābar
tū exalbābāris
is / ea / id exalbābātur
nōs exalbābāmur
vōs exalbābāminī
eī / eae / ea exalbābantur
Indicātīvus futūrum
ego exalbābor
tū exalbāberis
is / ea / id exalbābitur
nōs exalbābimur
vōs exalbābiminī
eī / eae / ea exalbābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego exalber
tū exalbēris
is / ea / id exalbētur
nōs exalbēmur
vōs exalbēminī
eī / eae / ea exalbentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego exalbārer
tū exalbārēris
is / ea / id exalbārētur
nōs exalbārēmur
vōs exalbārēminī
eī / eae / ea exalbārentur
Imperātīvus praesēns
tū exalbāre
vōs exalbāminī
Imperātīvus futūrum
tū exalbātor
is / ea / id exalbātor
eī / eae / ea exalbantor
Īnfīnītīvus praesēns
— exalbārī
Īnfīnītīvus perfectum
— exalbātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— exalbātum īrī
Participium perfectum
— exalbātus
Participium futūrum
— exalbandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary