HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← erado — definition

Conjugation of erado

Regular CEFR B1
[eːˈraː.doː]

to abolish, eradicate, remove Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ērādō
tū ērādis
is / ea / id ērādit
nōs ērādimus
vōs ērāditis
eī / eae / ea ērādunt
Indicātīvus imperfectum
ego ērādēbam
tū ērādēbās
is / ea / id ērādēbat
nōs ērādēbāmus
vōs ērādēbātis
eī / eae / ea ērādēbant
Indicātīvus futūrum
ego ērādam
tū ērādēs
is / ea / id ērādet
nōs ērādēmus
vōs ērādētis
eī / eae / ea ērādent
Indicātīvus perfectum
ego ērāsī
tū ērāsistī
is / ea / id ērāsit
nōs ērāsimus
vōs ērāsistis
eī / eae / ea ērāsērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ērāseram
tū ērāserās
is / ea / id ērāserat
nōs ērāserāmus
vōs ērāserātis
eī / eae / ea ērāserant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ērāserō
tū ērāseris
is / ea / id ērāserit
nōs ērāserimus
vōs ērāseritis
eī / eae / ea ērāserint
Coniūnctīvus praesēns
ego ērādam
tū ērādās
is / ea / id ērādat
nōs ērādāmus
vōs ērādātis
eī / eae / ea ērādant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ērāderem
tū ērāderēs
is / ea / id ērāderet
nōs ērāderēmus
vōs ērāderētis
eī / eae / ea ērāderent
Coniūnctīvus perfectum
ego ērāserim
tū ērāserīs
is / ea / id ērāserit
nōs ērāserīmus
vōs ērāserītis
eī / eae / ea ērāserint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ērāsissem
tū ērāsissēs
is / ea / id ērāsisset
nōs ērāsissēmus
vōs ērāsissētis
eī / eae / ea ērāsissent
Imperātīvus praesēns
tū ērāde
vōs ērādite
Imperātīvus futūrum
tū ērāditō
is / ea / id ērāditō
vōs ērāditōte
eī / eae / ea ērāduntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ērādere
Īnfīnītīvus perfectum
— ērāsisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ērāsūrum esse
Participium praesēns
— ērādēns
Participium futūrum
— ērāsūrus
Gerundium (genitīvus)
— ērādendī
Gerundium (datīvus)
— ērādendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ērādendum
Gerundium (ablātīvus)
— ērādendō
Supīnum (accūsātīvus)
— ērāsum
Supīnum (ablātīvus)
— ērāsū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ērādor
tū ērāderis
is / ea / id ērāditur
nōs ērādimur
vōs ērādiminī
eī / eae / ea ērāduntur
Indicātīvus imperfectum
ego ērādēbar
tū ērādēbāris
is / ea / id ērādēbātur
nōs ērādēbāmur
vōs ērādēbāminī
eī / eae / ea ērādēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ērādar
tū ērādēris
is / ea / id ērādētur
nōs ērādēmur
vōs ērādēminī
eī / eae / ea ērādentur
Coniūnctīvus praesēns
ego ērādar
tū ērādāris
is / ea / id ērādātur
nōs ērādāmur
vōs ērādāminī
eī / eae / ea ērādantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ērāderer
tū ērāderēris
is / ea / id ērāderētur
nōs ērāderēmur
vōs ērāderēminī
eī / eae / ea ērāderentur
Imperātīvus praesēns
tū ērādere
vōs ērādiminī
Imperātīvus futūrum
tū ērāditor
is / ea / id ērāditor
eī / eae / ea ērāduntor
Īnfīnītīvus praesēns
— ērādī
Īnfīnītīvus perfectum
— ērāsum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ērāsum īrī
Participium perfectum
— ērāsus
Participium futūrum
— ērādendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary