HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← enarro — definition

Conjugation of enarro

Regular CEFR B1
[eːˈnaːr.roː]

to explain in detail, to expound Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēnārrō
tū ēnārrās
is / ea / id ēnārrat
nōs ēnārrāmus
vōs ēnārrātis
eī / eae / ea ēnārrant
Indicātīvus imperfectum
ego ēnārrābam
tū ēnārrābās
is / ea / id ēnārrābat
nōs ēnārrābāmus
vōs ēnārrābātis
eī / eae / ea ēnārrābant
Indicātīvus futūrum
ego ēnārrābō
tū ēnārrābis
is / ea / id ēnārrābit
nōs ēnārrābimus
vōs ēnārrābitis
eī / eae / ea ēnārrābunt
Indicātīvus perfectum
ego ēnārrāvī
tū ēnārrāvistī
is / ea / id ēnārrāvit
nōs ēnārrāvimus
vōs ēnārrāvistis
eī / eae / ea ēnārrāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēnārrāveram
tū ēnārrāverās
is / ea / id ēnārrāverat
nōs ēnārrāverāmus
vōs ēnārrāverātis
eī / eae / ea ēnārrāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēnārrāverō
tū ēnārrāveris
is / ea / id ēnārrāverit
nōs ēnārrāverimus
vōs ēnārrāveritis
eī / eae / ea ēnārrāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēnārrem
tū ēnārrēs
is / ea / id ēnārret
nōs ēnārrēmus
vōs ēnārrētis
eī / eae / ea ēnārrent
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēnārrārem
tū ēnārrārēs
is / ea / id ēnārrāret
nōs ēnārrārēmus
vōs ēnārrārētis
eī / eae / ea ēnārrārent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēnārrāverim
tū ēnārrāverīs
is / ea / id ēnārrāverit
nōs ēnārrāverīmus
vōs ēnārrāverītis
eī / eae / ea ēnārrāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēnārrāvissem
tū ēnārrāvissēs
is / ea / id ēnārrāvisset
nōs ēnārrāvissēmus
vōs ēnārrāvissētis
eī / eae / ea ēnārrāvissent
Imperātīvus praesēns
tū ēnārrā
vōs ēnārrāte
Imperātīvus futūrum
tū ēnārrātō
is / ea / id ēnārrātō
vōs ēnārrātōte
eī / eae / ea ēnārrantō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēnārrāre
Īnfīnītīvus perfectum
— ēnārrāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēnārrātūrum esse
Participium praesēns
— ēnārrāns
Participium futūrum
— ēnārrātūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēnārrandī
Gerundium (datīvus)
— ēnārrandō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēnārrandum
Gerundium (ablātīvus)
— ēnārrandō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēnārrātum
Supīnum (ablātīvus)
— ēnārrātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēnārror
tū ēnārrāris
is / ea / id ēnārrātur
nōs ēnārrāmur
vōs ēnārrāminī
eī / eae / ea ēnārrantur
Indicātīvus imperfectum
ego ēnārrābar
tū ēnārrābāris
is / ea / id ēnārrābātur
nōs ēnārrābāmur
vōs ēnārrābāminī
eī / eae / ea ēnārrābantur
Indicātīvus futūrum
ego ēnārrābor
tū ēnārrāberis
is / ea / id ēnārrābitur
nōs ēnārrābimur
vōs ēnārrābiminī
eī / eae / ea ēnārrābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēnārrer
tū ēnārrēris
is / ea / id ēnārrētur
nōs ēnārrēmur
vōs ēnārrēminī
eī / eae / ea ēnārrentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēnārrārer
tū ēnārrārēris
is / ea / id ēnārrārētur
nōs ēnārrārēmur
vōs ēnārrārēminī
eī / eae / ea ēnārrārentur
Imperātīvus praesēns
tū ēnārrāre
vōs ēnārrāminī
Imperātīvus futūrum
tū ēnārrātor
is / ea / id ēnārrātor
eī / eae / ea ēnārrantor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēnārrārī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēnārrātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēnārrātum īrī
Participium perfectum
— ēnārrātus
Participium futūrum
— ēnārrandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary