HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← emisceo — definition

Conjugation of emisceo

Regular CEFR B1
[eːˈmɪs.ke.oː]

to mix or mingle (by pouring out) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēmisceō
tū ēmiscēs
is / ea / id ēmiscet
nōs ēmiscēmus
vōs ēmiscētis
eī / eae / ea ēmiscent
Indicātīvus imperfectum
ego ēmiscēbam
tū ēmiscēbās
is / ea / id ēmiscēbat
nōs ēmiscēbāmus
vōs ēmiscēbātis
eī / eae / ea ēmiscēbant
Indicātīvus futūrum
ego ēmiscēbō
tū ēmiscēbis
is / ea / id ēmiscēbit
nōs ēmiscēbimus
vōs ēmiscēbitis
eī / eae / ea ēmiscēbunt
Indicātīvus perfectum
ego ēmiscuī
tū ēmiscuistī
is / ea / id ēmiscuit
nōs ēmiscuimus
vōs ēmiscuistis
eī / eae / ea ēmiscuērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēmiscueram
tū ēmiscuerās
is / ea / id ēmiscuerat
nōs ēmiscuerāmus
vōs ēmiscuerātis
eī / eae / ea ēmiscuerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēmiscuerō
tū ēmiscueris
is / ea / id ēmiscuerit
nōs ēmiscuerimus
vōs ēmiscueritis
eī / eae / ea ēmiscuerint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēmisceam
tū ēmisceās
is / ea / id ēmisceat
nōs ēmisceāmus
vōs ēmisceātis
eī / eae / ea ēmisceant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēmiscērem
tū ēmiscērēs
is / ea / id ēmiscēret
nōs ēmiscērēmus
vōs ēmiscērētis
eī / eae / ea ēmiscērent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēmiscuerim
tū ēmiscuerīs
is / ea / id ēmiscuerit
nōs ēmiscuerīmus
vōs ēmiscuerītis
eī / eae / ea ēmiscuerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēmiscuissem
tū ēmiscuissēs
is / ea / id ēmiscuisset
nōs ēmiscuissēmus
vōs ēmiscuissētis
eī / eae / ea ēmiscuissent
Imperātīvus praesēns
tū ēmiscē
vōs ēmiscēte
Imperātīvus futūrum
tū ēmiscētō
is / ea / id ēmiscētō
vōs ēmiscētōte
eī / eae / ea ēmiscentō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēmiscēre
Īnfīnītīvus perfectum
— ēmiscuisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēmixtūrum esse
Participium praesēns
— ēmiscēns
Participium futūrum
— ēmixtūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēmiscendī
Gerundium (datīvus)
— ēmiscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēmiscendum
Gerundium (ablātīvus)
— ēmiscendō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēmixtum
Supīnum (ablātīvus)
— ēmixtū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēmisceor
tū ēmiscēris
is / ea / id ēmiscētur
nōs ēmiscēmur
vōs ēmiscēminī
eī / eae / ea ēmiscentur
Indicātīvus imperfectum
ego ēmiscēbar
tū ēmiscēbāris
is / ea / id ēmiscēbātur
nōs ēmiscēbāmur
vōs ēmiscēbāminī
eī / eae / ea ēmiscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ēmiscēbor
tū ēmiscēberis
is / ea / id ēmiscēbitur
nōs ēmiscēbimur
vōs ēmiscēbiminī
eī / eae / ea ēmiscēbuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēmiscear
tū ēmisceāris
is / ea / id ēmisceātur
nōs ēmisceāmur
vōs ēmisceāminī
eī / eae / ea ēmisceantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēmiscērer
tū ēmiscērēris
is / ea / id ēmiscērētur
nōs ēmiscērēmur
vōs ēmiscērēminī
eī / eae / ea ēmiscērentur
Imperātīvus praesēns
tū ēmiscēre
vōs ēmiscēminī
Imperātīvus futūrum
tū ēmiscētor
is / ea / id ēmiscētor
eī / eae / ea ēmiscentor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēmiscērī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēmixtum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēmixtum īrī
Participium perfectum
— ēmixtus
Participium futūrum
— ēmiscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary