HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← ematuresco — definition

Conjugation of ematuresco

Regular CEFR B2
[eː.maː.tuːˈreːs.koː]

to soften, be mitigated Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēmātūrēscō
tū ēmātūrēscis
is / ea / id ēmātūrēscit
nōs ēmātūrēscimus
vōs ēmātūrēscitis
eī / eae / ea ēmātūrēscunt
Indicātīvus imperfectum
ego ēmātūrēscēbam
tū ēmātūrēscēbās
is / ea / id ēmātūrēscēbat
nōs ēmātūrēscēbāmus
vōs ēmātūrēscēbātis
eī / eae / ea ēmātūrēscēbant
Indicātīvus futūrum
ego ēmātūrēscam
tū ēmātūrēscēs
is / ea / id ēmātūrēscet
nōs ēmātūrēscēmus
vōs ēmātūrēscētis
eī / eae / ea ēmātūrēscent
Coniūnctīvus praesēns
ego ēmātūrēscam
tū ēmātūrēscās
is / ea / id ēmātūrēscat
nōs ēmātūrēscāmus
vōs ēmātūrēscātis
eī / eae / ea ēmātūrēscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēmātūrēscerem
tū ēmātūrēscerēs
is / ea / id ēmātūrēsceret
nōs ēmātūrēscerēmus
vōs ēmātūrēscerētis
eī / eae / ea ēmātūrēscerent
Imperātīvus praesēns
tū ēmātūrēsce
vōs ēmātūrēscite
Imperātīvus futūrum
tū ēmātūrēscitō
is / ea / id ēmātūrēscitō
vōs ēmātūrēscitōte
eī / eae / ea ēmātūrēscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēmātūrēscere
Participium praesēns
— ēmātūrēscēns
Gerundium (genitīvus)
— ēmātūrēscendī
Gerundium (datīvus)
— ēmātūrēscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēmātūrēscendum
Gerundium (ablātīvus)
— ēmātūrēscendō

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēmātūrēscor
tū ēmātūrēsceris
is / ea / id ēmātūrēscitur
nōs ēmātūrēscimur
vōs ēmātūrēsciminī
eī / eae / ea ēmātūrēscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego ēmātūrēscēbar
tū ēmātūrēscēbāris
is / ea / id ēmātūrēscēbātur
nōs ēmātūrēscēbāmur
vōs ēmātūrēscēbāminī
eī / eae / ea ēmātūrēscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ēmātūrēscar
tū ēmātūrēscēris
is / ea / id ēmātūrēscētur
nōs ēmātūrēscēmur
vōs ēmātūrēscēminī
eī / eae / ea ēmātūrēscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēmātūrēscar
tū ēmātūrēscāris
is / ea / id ēmātūrēscātur
nōs ēmātūrēscāmur
vōs ēmātūrēscāminī
eī / eae / ea ēmātūrēscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēmātūrēscerer
tū ēmātūrēscerēris
is / ea / id ēmātūrēscerētur
nōs ēmātūrēscerēmur
vōs ēmātūrēscerēminī
eī / eae / ea ēmātūrēscerentur
Imperātīvus praesēns
tū ēmātūrēscere
vōs ēmātūrēsciminī
Imperātīvus futūrum
tū ēmātūrēscitor
is / ea / id ēmātūrēscitor
eī / eae / ea ēmātūrēscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēmātūrēscī
Participium futūrum
— ēmātūrēscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary