HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← emacio — definition

Conjugation of emacio

Regular CEFR B1
[eːˈma.ki.oː]

to emaciate, to make lean Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēmaciō
tū ēmaciās
is / ea / id ēmaciat
nōs ēmaciāmus
vōs ēmaciātis
eī / eae / ea ēmaciant
Indicātīvus imperfectum
ego ēmaciābam
tū ēmaciābās
is / ea / id ēmaciābat
nōs ēmaciābāmus
vōs ēmaciābātis
eī / eae / ea ēmaciābant
Indicātīvus futūrum
ego ēmaciābō
tū ēmaciābis
is / ea / id ēmaciābit
nōs ēmaciābimus
vōs ēmaciābitis
eī / eae / ea ēmaciābunt
Indicātīvus perfectum
ego ēmaciāvī
tū ēmaciāvistī
is / ea / id ēmaciāvit
nōs ēmaciāvimus
vōs ēmaciāvistis
eī / eae / ea ēmaciāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēmaciāveram
tū ēmaciāverās
is / ea / id ēmaciāverat
nōs ēmaciāverāmus
vōs ēmaciāverātis
eī / eae / ea ēmaciāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēmaciāverō
tū ēmaciāveris
is / ea / id ēmaciāverit
nōs ēmaciāverimus
vōs ēmaciāveritis
eī / eae / ea ēmaciāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēmaciem
tū ēmaciēs
is / ea / id ēmaciet
nōs ēmaciēmus
vōs ēmaciētis
eī / eae / ea ēmacient
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēmaciārem
tū ēmaciārēs
is / ea / id ēmaciāret
nōs ēmaciārēmus
vōs ēmaciārētis
eī / eae / ea ēmaciārent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēmaciāverim
tū ēmaciāverīs
is / ea / id ēmaciāverit
nōs ēmaciāverīmus
vōs ēmaciāverītis
eī / eae / ea ēmaciāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēmaciāvissem
tū ēmaciāvissēs
is / ea / id ēmaciāvisset
nōs ēmaciāvissēmus
vōs ēmaciāvissētis
eī / eae / ea ēmaciāvissent
Imperātīvus praesēns
tū ēmaciā
vōs ēmaciāte
Imperātīvus futūrum
tū ēmaciātō
is / ea / id ēmaciātō
vōs ēmaciātōte
eī / eae / ea ēmaciantō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēmaciāre
Īnfīnītīvus perfectum
— ēmaciāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēmaciātūrum esse
Participium praesēns
— ēmaciāns
Participium futūrum
— ēmaciātūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēmaciandī
Gerundium (datīvus)
— ēmaciandō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēmaciandum
Gerundium (ablātīvus)
— ēmaciandō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēmaciātum
Supīnum (ablātīvus)
— ēmaciātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēmacior
tū ēmaciāris
is / ea / id ēmaciātur
nōs ēmaciāmur
vōs ēmaciāminī
eī / eae / ea ēmaciantur
Indicātīvus imperfectum
ego ēmaciābar
tū ēmaciābāris
is / ea / id ēmaciābātur
nōs ēmaciābāmur
vōs ēmaciābāminī
eī / eae / ea ēmaciābantur
Indicātīvus futūrum
ego ēmaciābor
tū ēmaciāberis
is / ea / id ēmaciābitur
nōs ēmaciābimur
vōs ēmaciābiminī
eī / eae / ea ēmaciābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēmacier
tū ēmaciēris
is / ea / id ēmaciētur
nōs ēmaciēmur
vōs ēmaciēminī
eī / eae / ea ēmacientur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēmaciārer
tū ēmaciārēris
is / ea / id ēmaciārētur
nōs ēmaciārēmur
vōs ēmaciārēminī
eī / eae / ea ēmaciārentur
Imperātīvus praesēns
tū ēmaciāre
vōs ēmaciāminī
Imperātīvus futūrum
tū ēmaciātor
is / ea / id ēmaciātor
eī / eae / ea ēmaciantor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēmaciārī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēmaciātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēmaciātum īrī
Participium perfectum
— ēmaciātus
Participium futūrum
— ēmaciandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary