HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← elucubro — definition

Conjugation of elucubro

Regular CEFR B2
[eːˈɫuː.kʊ.broː]

to make, produce or compose by night, candlelight or lamplight with great labor; to burn the midnight oil Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlūcubrō
tū ēlūcubrās
is / ea / id ēlūcubrat
nōs ēlūcubrāmus
vōs ēlūcubrātis
eī / eae / ea ēlūcubrant
Indicātīvus imperfectum
ego ēlūcubrābam
tū ēlūcubrābās
is / ea / id ēlūcubrābat
nōs ēlūcubrābāmus
vōs ēlūcubrābātis
eī / eae / ea ēlūcubrābant
Indicātīvus futūrum
ego ēlūcubrābō
tū ēlūcubrābis
is / ea / id ēlūcubrābit
nōs ēlūcubrābimus
vōs ēlūcubrābitis
eī / eae / ea ēlūcubrābunt
Indicātīvus perfectum
ego ēlūcubrāvī
tū ēlūcubrāvistī
is / ea / id ēlūcubrāvit
nōs ēlūcubrāvimus
vōs ēlūcubrāvistis
eī / eae / ea ēlūcubrāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēlūcubrāveram
tū ēlūcubrāverās
is / ea / id ēlūcubrāverat
nōs ēlūcubrāverāmus
vōs ēlūcubrāverātis
eī / eae / ea ēlūcubrāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēlūcubrāverō
tū ēlūcubrāveris
is / ea / id ēlūcubrāverit
nōs ēlūcubrāverimus
vōs ēlūcubrāveritis
eī / eae / ea ēlūcubrāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēlūcubrem
tū ēlūcubrēs
is / ea / id ēlūcubret
nōs ēlūcubrēmus
vōs ēlūcubrētis
eī / eae / ea ēlūcubrent
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlūcubrārem
tū ēlūcubrārēs
is / ea / id ēlūcubrāret
nōs ēlūcubrārēmus
vōs ēlūcubrārētis
eī / eae / ea ēlūcubrārent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēlūcubrāverim
tū ēlūcubrāverīs
is / ea / id ēlūcubrāverit
nōs ēlūcubrāverīmus
vōs ēlūcubrāverītis
eī / eae / ea ēlūcubrāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēlūcubrāvissem
tū ēlūcubrāvissēs
is / ea / id ēlūcubrāvisset
nōs ēlūcubrāvissēmus
vōs ēlūcubrāvissētis
eī / eae / ea ēlūcubrāvissent
Imperātīvus praesēns
tū ēlūcubrā
vōs ēlūcubrāte
Imperātīvus futūrum
tū ēlūcubrātō
is / ea / id ēlūcubrātō
vōs ēlūcubrātōte
eī / eae / ea ēlūcubrantō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlūcubrāre
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlūcubrāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlūcubrātūrum esse
Participium praesēns
— ēlūcubrāns
Participium futūrum
— ēlūcubrātūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēlūcubrandī
Gerundium (datīvus)
— ēlūcubrandō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēlūcubrandum
Gerundium (ablātīvus)
— ēlūcubrandō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēlūcubrātum
Supīnum (ablātīvus)
— ēlūcubrātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlūcubror
tū ēlūcubrāris
is / ea / id ēlūcubrātur
nōs ēlūcubrāmur
vōs ēlūcubrāminī
eī / eae / ea ēlūcubrantur
Indicātīvus imperfectum
ego ēlūcubrābar
tū ēlūcubrābāris
is / ea / id ēlūcubrābātur
nōs ēlūcubrābāmur
vōs ēlūcubrābāminī
eī / eae / ea ēlūcubrābantur
Indicātīvus futūrum
ego ēlūcubrābor
tū ēlūcubrāberis
is / ea / id ēlūcubrābitur
nōs ēlūcubrābimur
vōs ēlūcubrābiminī
eī / eae / ea ēlūcubrābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēlūcubrer
tū ēlūcubrēris
is / ea / id ēlūcubrētur
nōs ēlūcubrēmur
vōs ēlūcubrēminī
eī / eae / ea ēlūcubrentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlūcubrārer
tū ēlūcubrārēris
is / ea / id ēlūcubrārētur
nōs ēlūcubrārēmur
vōs ēlūcubrārēminī
eī / eae / ea ēlūcubrārentur
Imperātīvus praesēns
tū ēlūcubrāre
vōs ēlūcubrāminī
Imperātīvus futūrum
tū ēlūcubrātor
is / ea / id ēlūcubrātor
eī / eae / ea ēlūcubrantor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlūcubrārī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlūcubrātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlūcubrātum īrī
Participium perfectum
— ēlūcubrātus
Participium futūrum
— ēlūcubrandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary