HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← elucesco — definition

Conjugation of elucesco

Regular CEFR B2

to shine forth Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlūcēscō
tū ēlūcēscis
is / ea / id ēlūcēscit
nōs ēlūcēscimus
vōs ēlūcēscitis
eī / eae / ea ēlūcēscunt
Indicātīvus imperfectum
ego ēlūcēscēbam
tū ēlūcēscēbās
is / ea / id ēlūcēscēbat
nōs ēlūcēscēbāmus
vōs ēlūcēscēbātis
eī / eae / ea ēlūcēscēbant
Indicātīvus futūrum
ego ēlūcēscam
tū ēlūcēscēs
is / ea / id ēlūcēscet
nōs ēlūcēscēmus
vōs ēlūcēscētis
eī / eae / ea ēlūcēscent
Indicātīvus perfectum
ego ēlūxī
tū ēlūxistī
is / ea / id ēlūxit
nōs ēlūximus
vōs ēlūxistis
eī / eae / ea ēlūxērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēlūxeram
tū ēlūxerās
is / ea / id ēlūxerat
nōs ēlūxerāmus
vōs ēlūxerātis
eī / eae / ea ēlūxerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēlūxerō
tū ēlūxeris
is / ea / id ēlūxerit
nōs ēlūxerimus
vōs ēlūxeritis
eī / eae / ea ēlūxerint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēlūcēscam
tū ēlūcēscās
is / ea / id ēlūcēscat
nōs ēlūcēscāmus
vōs ēlūcēscātis
eī / eae / ea ēlūcēscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlūcēscerem
tū ēlūcēscerēs
is / ea / id ēlūcēsceret
nōs ēlūcēscerēmus
vōs ēlūcēscerētis
eī / eae / ea ēlūcēscerent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēlūxerim
tū ēlūxerīs
is / ea / id ēlūxerit
nōs ēlūxerīmus
vōs ēlūxerītis
eī / eae / ea ēlūxerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēlūxissem
tū ēlūxissēs
is / ea / id ēlūxisset
nōs ēlūxissēmus
vōs ēlūxissētis
eī / eae / ea ēlūxissent
Imperātīvus praesēns
tū ēlūcēsce
vōs ēlūcēscite
Imperātīvus futūrum
tū ēlūcēscitō
is / ea / id ēlūcēscitō
vōs ēlūcēscitōte
eī / eae / ea ēlūcēscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlūcēscere
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlūxisse
Participium praesēns
— ēlūcēscēns
Gerundium (genitīvus)
— ēlūcēscendī
Gerundium (datīvus)
— ēlūcēscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēlūcēscendum
Gerundium (ablātīvus)
— ēlūcēscendō

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary