HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← elimino — definition

Conjugation of elimino

Regular CEFR B1
[eːˈliː.mɪ.noː]

to carry out of doors Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlīminō
tū ēlīminās
is / ea / id ēlīminat
nōs ēlīmināmus
vōs ēlīminātis
eī / eae / ea ēlīminant
Indicātīvus imperfectum
ego ēlīminābam
tū ēlīminābās
is / ea / id ēlīminābat
nōs ēlīminābāmus
vōs ēlīminābātis
eī / eae / ea ēlīminābant
Indicātīvus futūrum
ego ēlīminābō
tū ēlīminābis
is / ea / id ēlīminābit
nōs ēlīminābimus
vōs ēlīminābitis
eī / eae / ea ēlīminābunt
Indicātīvus perfectum
ego ēlīmināvī
tū ēlīmināvistī
is / ea / id ēlīmināvit
nōs ēlīmināvimus
vōs ēlīmināvistis
eī / eae / ea ēlīmināvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēlīmināveram
tū ēlīmināverās
is / ea / id ēlīmināverat
nōs ēlīmināverāmus
vōs ēlīmināverātis
eī / eae / ea ēlīmināverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēlīmināverō
tū ēlīmināveris
is / ea / id ēlīmināverit
nōs ēlīmināverimus
vōs ēlīmināveritis
eī / eae / ea ēlīmināverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēlīminem
tū ēlīminēs
is / ea / id ēlīminet
nōs ēlīminēmus
vōs ēlīminētis
eī / eae / ea ēlīminent
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlīminārem
tū ēlīminārēs
is / ea / id ēlīmināret
nōs ēlīminārēmus
vōs ēlīminārētis
eī / eae / ea ēlīminārent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēlīmināverim
tū ēlīmināverīs
is / ea / id ēlīmināverit
nōs ēlīmināverīmus
vōs ēlīmināverītis
eī / eae / ea ēlīmināverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēlīmināvissem
tū ēlīmināvissēs
is / ea / id ēlīmināvisset
nōs ēlīmināvissēmus
vōs ēlīmināvissētis
eī / eae / ea ēlīmināvissent
Imperātīvus praesēns
tū ēlīminā
vōs ēlīmināte
Imperātīvus futūrum
tū ēlīminātō
is / ea / id ēlīminātō
vōs ēlīminātōte
eī / eae / ea ēlīminantō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlīmināre
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlīmināvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlīminātūrum esse
Participium praesēns
— ēlīmināns
Participium futūrum
— ēlīminātūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēlīminandī
Gerundium (datīvus)
— ēlīminandō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēlīminandum
Gerundium (ablātīvus)
— ēlīminandō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēlīminātum
Supīnum (ablātīvus)
— ēlīminātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlīminor
tū ēlīmināris
is / ea / id ēlīminātur
nōs ēlīmināmur
vōs ēlīmināminī
eī / eae / ea ēlīminantur
Indicātīvus imperfectum
ego ēlīminābar
tū ēlīminābāris
is / ea / id ēlīminābātur
nōs ēlīminābāmur
vōs ēlīminābāminī
eī / eae / ea ēlīminābantur
Indicātīvus futūrum
ego ēlīminābor
tū ēlīmināberis
is / ea / id ēlīminābitur
nōs ēlīminābimur
vōs ēlīminābiminī
eī / eae / ea ēlīminābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēlīminer
tū ēlīminēris
is / ea / id ēlīminētur
nōs ēlīminēmur
vōs ēlīminēminī
eī / eae / ea ēlīminentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlīminārer
tū ēlīminārēris
is / ea / id ēlīminārētur
nōs ēlīminārēmur
vōs ēlīminārēminī
eī / eae / ea ēlīminārentur
Imperātīvus praesēns
tū ēlīmināre
vōs ēlīmināminī
Imperātīvus futūrum
tū ēlīminātor
is / ea / id ēlīminātor
eī / eae / ea ēlīminantor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlīminārī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlīminātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlīminātum īrī
Participium perfectum
— ēlīminātus
Participium futūrum
— ēlīminandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary