HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← elido — definition

Conjugation of elido

Regular CEFR B1
[eːˈliː.doː]

to tear, force or squeeze out Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlīdō
tū ēlīdis
is / ea / id ēlīdit
nōs ēlīdimus
vōs ēlīditis
eī / eae / ea ēlīdunt
Indicātīvus imperfectum
ego ēlīdēbam
tū ēlīdēbās
is / ea / id ēlīdēbat
nōs ēlīdēbāmus
vōs ēlīdēbātis
eī / eae / ea ēlīdēbant
Indicātīvus futūrum
ego ēlīdam
tū ēlīdēs
is / ea / id ēlīdet
nōs ēlīdēmus
vōs ēlīdētis
eī / eae / ea ēlīdent
Indicātīvus perfectum
ego ēlīsī
tū ēlīsistī
is / ea / id ēlīsit
nōs ēlīsimus
vōs ēlīsistis
eī / eae / ea ēlīsērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēlīseram
tū ēlīserās
is / ea / id ēlīserat
nōs ēlīserāmus
vōs ēlīserātis
eī / eae / ea ēlīserant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēlīserō
tū ēlīseris
is / ea / id ēlīserit
nōs ēlīserimus
vōs ēlīseritis
eī / eae / ea ēlīserint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēlīdam
tū ēlīdās
is / ea / id ēlīdat
nōs ēlīdāmus
vōs ēlīdātis
eī / eae / ea ēlīdant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlīderem
tū ēlīderēs
is / ea / id ēlīderet
nōs ēlīderēmus
vōs ēlīderētis
eī / eae / ea ēlīderent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēlīserim
tū ēlīserīs
is / ea / id ēlīserit
nōs ēlīserīmus
vōs ēlīserītis
eī / eae / ea ēlīserint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēlīsissem
tū ēlīsissēs
is / ea / id ēlīsisset
nōs ēlīsissēmus
vōs ēlīsissētis
eī / eae / ea ēlīsissent
Imperātīvus praesēns
tū ēlīde
vōs ēlīdite
Imperātīvus futūrum
tū ēlīditō
is / ea / id ēlīditō
vōs ēlīditōte
eī / eae / ea ēlīduntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlīdere
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlīsisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlīsūrum esse
Participium praesēns
— ēlīdēns
Participium futūrum
— ēlīsūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēlīdendī
Gerundium (datīvus)
— ēlīdendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēlīdendum
Gerundium (ablātīvus)
— ēlīdendō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēlīsum
Supīnum (ablātīvus)
— ēlīsū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlīdor
tū ēlīderis
is / ea / id ēlīditur
nōs ēlīdimur
vōs ēlīdiminī
eī / eae / ea ēlīduntur
Indicātīvus imperfectum
ego ēlīdēbar
tū ēlīdēbāris
is / ea / id ēlīdēbātur
nōs ēlīdēbāmur
vōs ēlīdēbāminī
eī / eae / ea ēlīdēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ēlīdar
tū ēlīdēris
is / ea / id ēlīdētur
nōs ēlīdēmur
vōs ēlīdēminī
eī / eae / ea ēlīdentur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēlīdar
tū ēlīdāris
is / ea / id ēlīdātur
nōs ēlīdāmur
vōs ēlīdāminī
eī / eae / ea ēlīdantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlīderer
tū ēlīderēris
is / ea / id ēlīderētur
nōs ēlīderēmur
vōs ēlīderēminī
eī / eae / ea ēlīderentur
Imperātīvus praesēns
tū ēlīdere
vōs ēlīdiminī
Imperātīvus futūrum
tū ēlīditor
is / ea / id ēlīditor
eī / eae / ea ēlīduntor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlīdī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlīsum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlīsum īrī
Participium perfectum
— ēlīsus
Participium futūrum
— ēlīdendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary