HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← elicio — definition

Conjugation of elicio

Regular CEFR B1
[eːˈlɪ.ki.oː]

to conjure, summon (a spirit, god, etc.) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēliciō
tū ēlicis
is / ea / id ēlicit
nōs ēlicimus
vōs ēlicitis
eī / eae / ea ēliciunt
Indicātīvus imperfectum
ego ēliciēbam
tū ēliciēbās
is / ea / id ēliciēbat
nōs ēliciēbāmus
vōs ēliciēbātis
eī / eae / ea ēliciēbant
Indicātīvus futūrum
ego ēliciam
tū ēliciēs
is / ea / id ēliciet
nōs ēliciēmus
vōs ēliciētis
eī / eae / ea ēlicient
Indicātīvus perfectum
ego ēlicuī
tū ēlicuistī
is / ea / id ēlicuit
nōs ēlicuimus
vōs ēlicuistis
eī / eae / ea ēlicuērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēlicueram
tū ēlicuerās
is / ea / id ēlicuerat
nōs ēlicuerāmus
vōs ēlicuerātis
eī / eae / ea ēlicuerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēlicuerō
tū ēlicueris
is / ea / id ēlicuerit
nōs ēlicuerimus
vōs ēlicueritis
eī / eae / ea ēlicuerint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēliciam
tū ēliciās
is / ea / id ēliciat
nōs ēliciāmus
vōs ēliciātis
eī / eae / ea ēliciant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlicerem
tū ēlicerēs
is / ea / id ēliceret
nōs ēlicerēmus
vōs ēlicerētis
eī / eae / ea ēlicerent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēlicuerim
tū ēlicuerīs
is / ea / id ēlicuerit
nōs ēlicuerīmus
vōs ēlicuerītis
eī / eae / ea ēlicuerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēlicuissem
tū ēlicuissēs
is / ea / id ēlicuisset
nōs ēlicuissēmus
vōs ēlicuissētis
eī / eae / ea ēlicuissent
Imperātīvus praesēns
tū ēlice
vōs ēlicite
Imperātīvus futūrum
tū ēlicitō
is / ea / id ēlicitō
vōs ēlicitōte
eī / eae / ea ēliciuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlicere
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlicuisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlicitūrum esse
Participium praesēns
— ēliciēns
Participium futūrum
— ēlicitūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēliciendī
Gerundium (datīvus)
— ēliciendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēliciendum
Gerundium (ablātīvus)
— ēliciendō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēlicitum
Supīnum (ablātīvus)
— ēlicitū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlicior
tū ēliceris
is / ea / id ēlicitur
nōs ēlicimur
vōs ēliciminī
eī / eae / ea ēliciuntur
Indicātīvus imperfectum
ego ēliciēbar
tū ēliciēbāris
is / ea / id ēliciēbātur
nōs ēliciēbāmur
vōs ēliciēbāminī
eī / eae / ea ēliciēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ēliciar
tū ēliciēris
is / ea / id ēliciētur
nōs ēliciēmur
vōs ēliciēminī
eī / eae / ea ēlicientur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēliciar
tū ēliciāris
is / ea / id ēliciātur
nōs ēliciāmur
vōs ēliciāminī
eī / eae / ea ēliciantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlicerer
tū ēlicerēris
is / ea / id ēlicerētur
nōs ēlicerēmur
vōs ēlicerēminī
eī / eae / ea ēlicerentur
Imperātīvus praesēns
tū ēlicere
vōs ēliciminī
Imperātīvus futūrum
tū ēlicitor
is / ea / id ēlicitor
eī / eae / ea ēliciuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlicī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlicitum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlicitum īrī
Participium perfectum
— ēlicitus
Participium futūrum
— ēliciendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary