HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← electriso — definition

Conjugation of electriso

Regular CEFR B2
[eːˈɫɛk.trɪ.soː]

to charge (with electricity) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlectrisō
tū ēlectrisās
is / ea / id ēlectrisat
nōs ēlectrisāmus
vōs ēlectrisātis
eī / eae / ea ēlectrisant
Indicātīvus imperfectum
ego ēlectrisābam
tū ēlectrisābās
is / ea / id ēlectrisābat
nōs ēlectrisābāmus
vōs ēlectrisābātis
eī / eae / ea ēlectrisābant
Indicātīvus futūrum
ego ēlectrisābō
tū ēlectrisābis
is / ea / id ēlectrisābit
nōs ēlectrisābimus
vōs ēlectrisābitis
eī / eae / ea ēlectrisābunt
Indicātīvus perfectum
ego ēlectrisāvī
tū ēlectrisāvistī
is / ea / id ēlectrisāvit
nōs ēlectrisāvimus
vōs ēlectrisāvistis
eī / eae / ea ēlectrisāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēlectrisāveram
tū ēlectrisāverās
is / ea / id ēlectrisāverat
nōs ēlectrisāverāmus
vōs ēlectrisāverātis
eī / eae / ea ēlectrisāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēlectrisāverō
tū ēlectrisāveris
is / ea / id ēlectrisāverit
nōs ēlectrisāverimus
vōs ēlectrisāveritis
eī / eae / ea ēlectrisāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēlectrisem
tū ēlectrisēs
is / ea / id ēlectriset
nōs ēlectrisēmus
vōs ēlectrisētis
eī / eae / ea ēlectrisent
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlectrisārem
tū ēlectrisārēs
is / ea / id ēlectrisāret
nōs ēlectrisārēmus
vōs ēlectrisārētis
eī / eae / ea ēlectrisārent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēlectrisāverim
tū ēlectrisāverīs
is / ea / id ēlectrisāverit
nōs ēlectrisāverīmus
vōs ēlectrisāverītis
eī / eae / ea ēlectrisāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēlectrisāvissem
tū ēlectrisāvissēs
is / ea / id ēlectrisāvisset
nōs ēlectrisāvissēmus
vōs ēlectrisāvissētis
eī / eae / ea ēlectrisāvissent
Imperātīvus praesēns
tū ēlectrisā
vōs ēlectrisāte
Imperātīvus futūrum
tū ēlectrisātō
is / ea / id ēlectrisātō
vōs ēlectrisātōte
eī / eae / ea ēlectrisantō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlectrisāre
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlectrisāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlectrisātūrum esse
Participium praesēns
— ēlectrisāns
Participium futūrum
— ēlectrisātūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēlectrisandī
Gerundium (datīvus)
— ēlectrisandō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēlectrisandum
Gerundium (ablātīvus)
— ēlectrisandō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēlectrisātum
Supīnum (ablātīvus)
— ēlectrisātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēlectrisor
tū ēlectrisāris
is / ea / id ēlectrisātur
nōs ēlectrisāmur
vōs ēlectrisāminī
eī / eae / ea ēlectrisantur
Indicātīvus imperfectum
ego ēlectrisābar
tū ēlectrisābāris
is / ea / id ēlectrisābātur
nōs ēlectrisābāmur
vōs ēlectrisābāminī
eī / eae / ea ēlectrisābantur
Indicātīvus futūrum
ego ēlectrisābor
tū ēlectrisāberis
is / ea / id ēlectrisābitur
nōs ēlectrisābimur
vōs ēlectrisābiminī
eī / eae / ea ēlectrisābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēlectriser
tū ēlectrisēris
is / ea / id ēlectrisētur
nōs ēlectrisēmur
vōs ēlectrisēminī
eī / eae / ea ēlectrisentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēlectrisārer
tū ēlectrisārēris
is / ea / id ēlectrisārētur
nōs ēlectrisārēmur
vōs ēlectrisārēminī
eī / eae / ea ēlectrisārentur
Imperātīvus praesēns
tū ēlectrisāre
vōs ēlectrisāminī
Imperātīvus futūrum
tū ēlectrisātor
is / ea / id ēlectrisātor
eī / eae / ea ēlectrisantor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēlectrisārī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēlectrisātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēlectrisātum īrī
Participium perfectum
— ēlectrisātus
Participium futūrum
— ēlectrisandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary