HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← ejicio — definition

Conjugation of ejicio

Regular CEFR B1
[eːˈjɪ.ki.oː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ējiciō
tū ējicis
is / ea / id ējicit
nōs ējicimus
vōs ējicitis
eī / eae / ea ējiciunt
Indicātīvus imperfectum
ego ējiciēbam
tū ējiciēbās
is / ea / id ējiciēbat
nōs ējiciēbāmus
vōs ējiciēbātis
eī / eae / ea ējiciēbant
Indicātīvus futūrum
ego ējiciam
tū ējiciēs
is / ea / id ējiciet
nōs ējiciēmus
vōs ējiciētis
eī / eae / ea ējicient
Indicātīvus perfectum
ego ējēcī
tū ējēcistī
is / ea / id ējēcit
nōs ējēcimus
vōs ējēcistis
eī / eae / ea ējēcērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ējēceram
tū ējēcerās
is / ea / id ējēcerat
nōs ējēcerāmus
vōs ējēcerātis
eī / eae / ea ējēcerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ējēcerō
tū ējēceris
is / ea / id ējēcerit
nōs ējēcerimus
vōs ējēceritis
eī / eae / ea ējēcerint
Coniūnctīvus praesēns
ego ējiciam
tū ējiciās
is / ea / id ējiciat
nōs ējiciāmus
vōs ējiciātis
eī / eae / ea ējiciant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ējicerem
tū ējicerēs
is / ea / id ējiceret
nōs ējicerēmus
vōs ējicerētis
eī / eae / ea ējicerent
Coniūnctīvus perfectum
ego ējēcerim
tū ējēcerīs
is / ea / id ējēcerit
nōs ējēcerīmus
vōs ējēcerītis
eī / eae / ea ējēcerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ējēcissem
tū ējēcissēs
is / ea / id ējēcisset
nōs ējēcissēmus
vōs ējēcissētis
eī / eae / ea ējēcissent
Imperātīvus praesēns
tū ējice
vōs ējicite
Imperātīvus futūrum
tū ējicitō
is / ea / id ējicitō
vōs ējicitōte
eī / eae / ea ējiciuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ējicere
Īnfīnītīvus perfectum
— ējēcisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ējectūrum esse
Participium praesēns
— ējiciēns
Participium futūrum
— ējectūrus
Gerundium (genitīvus)
— ējiciendī
Gerundium (datīvus)
— ējiciendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ējiciendum
Gerundium (ablātīvus)
— ējiciendō
Supīnum (accūsātīvus)
— ējectum
Supīnum (ablātīvus)
— ējectū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ējicior
tū ējiceris
is / ea / id ējicitur
nōs ējicimur
vōs ējiciminī
eī / eae / ea ējiciuntur
Indicātīvus imperfectum
ego ējiciēbar
tū ējiciēbāris
is / ea / id ējiciēbātur
nōs ējiciēbāmur
vōs ējiciēbāminī
eī / eae / ea ējiciēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ējiciar
tū ējiciēris
is / ea / id ējiciētur
nōs ējiciēmur
vōs ējiciēminī
eī / eae / ea ējicientur
Coniūnctīvus praesēns
ego ējiciar
tū ējiciāris
is / ea / id ējiciātur
nōs ējiciāmur
vōs ējiciāminī
eī / eae / ea ējiciantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ējicerer
tū ējicerēris
is / ea / id ējicerētur
nōs ējicerēmur
vōs ējicerēminī
eī / eae / ea ējicerentur
Imperātīvus praesēns
tū ējicere
vōs ējiciminī
Imperātīvus futūrum
tū ējicitor
is / ea / id ējicitor
eī / eae / ea ējiciuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— ējicī
Īnfīnītīvus perfectum
— ējectum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ējectum īrī
Participium perfectum
— ējectus
Participium futūrum
— ējiciendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary