HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← eiulo — definition

Conjugation of eiulo

Regular CEFR B1
[ˈɛj.jʊ.ɫoː]

to wail, lament Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego eiulō
tū eiulās
is / ea / id eiulat
nōs eiulāmus
vōs eiulātis
eī / eae / ea eiulant
Indicātīvus imperfectum
ego eiulābam
tū eiulābās
is / ea / id eiulābat
nōs eiulābāmus
vōs eiulābātis
eī / eae / ea eiulābant
Indicātīvus futūrum
ego eiulābō
tū eiulābis
is / ea / id eiulābit
nōs eiulābimus
vōs eiulābitis
eī / eae / ea eiulābunt
Indicātīvus perfectum
ego eiulāvī
tū eiulāvistī
is / ea / id eiulāvit
nōs eiulāvimus
vōs eiulāvistis
eī / eae / ea eiulāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego eiulāveram
tū eiulāverās
is / ea / id eiulāverat
nōs eiulāverāmus
vōs eiulāverātis
eī / eae / ea eiulāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego eiulāverō
tū eiulāveris
is / ea / id eiulāverit
nōs eiulāverimus
vōs eiulāveritis
eī / eae / ea eiulāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego eiulem
tū eiulēs
is / ea / id eiulet
nōs eiulēmus
vōs eiulētis
eī / eae / ea eiulent
Coniūnctīvus imperfectum
ego eiulārem
tū eiulārēs
is / ea / id eiulāret
nōs eiulārēmus
vōs eiulārētis
eī / eae / ea eiulārent
Coniūnctīvus perfectum
ego eiulāverim
tū eiulāverīs
is / ea / id eiulāverit
nōs eiulāverīmus
vōs eiulāverītis
eī / eae / ea eiulāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego eiulāvissem
tū eiulāvissēs
is / ea / id eiulāvisset
nōs eiulāvissēmus
vōs eiulāvissētis
eī / eae / ea eiulāvissent
Imperātīvus praesēns
tū eiulā
vōs eiulāte
Imperātīvus futūrum
tū eiulātō
is / ea / id eiulātō
vōs eiulātōte
eī / eae / ea eiulantō
Īnfīnītīvus praesēns
— eiulāre
Īnfīnītīvus perfectum
— eiulāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— eiulātūrum esse
Participium praesēns
— eiulāns
Participium futūrum
— eiulātūrus
Gerundium (genitīvus)
— eiulandī
Gerundium (datīvus)
— eiulandō
Gerundium (accūsātīvus)
— eiulandum
Gerundium (ablātīvus)
— eiulandō
Supīnum (accūsātīvus)
— eiulātum
Supīnum (ablātīvus)
— eiulātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego eiulor
tū eiulāris
is / ea / id eiulātur
nōs eiulāmur
vōs eiulāminī
eī / eae / ea eiulantur
Indicātīvus imperfectum
ego eiulābar
tū eiulābāris
is / ea / id eiulābātur
nōs eiulābāmur
vōs eiulābāminī
eī / eae / ea eiulābantur
Indicātīvus futūrum
ego eiulābor
tū eiulāberis
is / ea / id eiulābitur
nōs eiulābimur
vōs eiulābiminī
eī / eae / ea eiulābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego eiuler
tū eiulēris
is / ea / id eiulētur
nōs eiulēmur
vōs eiulēminī
eī / eae / ea eiulentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego eiulārer
tū eiulārēris
is / ea / id eiulārētur
nōs eiulārēmur
vōs eiulārēminī
eī / eae / ea eiulārentur
Imperātīvus praesēns
tū eiulāre
vōs eiulāminī
Imperātīvus futūrum
tū eiulātor
is / ea / id eiulātor
eī / eae / ea eiulantor
Īnfīnītīvus praesēns
— eiulārī
Īnfīnītīvus perfectum
— eiulātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— eiulātum īrī
Participium perfectum
— eiulātus
Participium futūrum
— eiulandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary