HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← eiero — definition

Conjugation of eiero

Regular CEFR B1
[ˈeː.jɛ.roː]

to abjure, resign, abdicate, renounce Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēierō
tū ēierās
is / ea / id ēierat
nōs ēierāmus
vōs ēierātis
eī / eae / ea ēierant
Indicātīvus imperfectum
ego ēierābam
tū ēierābās
is / ea / id ēierābat
nōs ēierābāmus
vōs ēierābātis
eī / eae / ea ēierābant
Indicātīvus futūrum
ego ēierābō
tū ēierābis
is / ea / id ēierābit
nōs ēierābimus
vōs ēierābitis
eī / eae / ea ēierābunt
Indicātīvus perfectum
ego ēierāvī
tū ēierāvistī
is / ea / id ēierāvit
nōs ēierāvimus
vōs ēierāvistis
eī / eae / ea ēierāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēierāveram
tū ēierāverās
is / ea / id ēierāverat
nōs ēierāverāmus
vōs ēierāverātis
eī / eae / ea ēierāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēierāverō
tū ēierāveris
is / ea / id ēierāverit
nōs ēierāverimus
vōs ēierāveritis
eī / eae / ea ēierāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēierem
tū ēierēs
is / ea / id ēieret
nōs ēierēmus
vōs ēierētis
eī / eae / ea ēierent
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēierārem
tū ēierārēs
is / ea / id ēierāret
nōs ēierārēmus
vōs ēierārētis
eī / eae / ea ēierārent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēierāverim
tū ēierāverīs
is / ea / id ēierāverit
nōs ēierāverīmus
vōs ēierāverītis
eī / eae / ea ēierāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēierāvissem
tū ēierāvissēs
is / ea / id ēierāvisset
nōs ēierāvissēmus
vōs ēierāvissētis
eī / eae / ea ēierāvissent
Imperātīvus praesēns
tū ēierā
vōs ēierāte
Imperātīvus futūrum
tū ēierātō
is / ea / id ēierātō
vōs ēierātōte
eī / eae / ea ēierantō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēierāre
Īnfīnītīvus perfectum
— ēierāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēierātūrum esse
Participium praesēns
— ēierāns
Participium futūrum
— ēierātūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēierandī
Gerundium (datīvus)
— ēierandō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēierandum
Gerundium (ablātīvus)
— ēierandō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēierātum
Supīnum (ablātīvus)
— ēierātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēieror
tū ēierāris
is / ea / id ēierātur
nōs ēierāmur
vōs ēierāminī
eī / eae / ea ēierantur
Indicātīvus imperfectum
ego ēierābar
tū ēierābāris
is / ea / id ēierābātur
nōs ēierābāmur
vōs ēierābāminī
eī / eae / ea ēierābantur
Indicātīvus futūrum
ego ēierābor
tū ēierāberis
is / ea / id ēierābitur
nōs ēierābimur
vōs ēierābiminī
eī / eae / ea ēierābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēierer
tū ēierēris
is / ea / id ēierētur
nōs ēierēmur
vōs ēierēminī
eī / eae / ea ēierentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēierārer
tū ēierārēris
is / ea / id ēierārētur
nōs ēierārēmur
vōs ēierārēminī
eī / eae / ea ēierārentur
Imperātīvus praesēns
tū ēierāre
vōs ēierāminī
Imperātīvus futūrum
tū ēierātor
is / ea / id ēierātor
eī / eae / ea ēierantor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēierārī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēierātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēierātum īrī
Participium perfectum
— ēierātus
Participium futūrum
— ēierandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary