HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← effrico — definition

Conjugation of effrico

Regular CEFR B1
[ˈɛf.frɪ.koː]

to scrub clean of accumulated débris Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego effricō
tū effricās
is / ea / id effricat
nōs effricāmus
vōs effricātis
eī / eae / ea effricant
Indicātīvus imperfectum
ego effricābam
tū effricābās
is / ea / id effricābat
nōs effricābāmus
vōs effricābātis
eī / eae / ea effricābant
Indicātīvus futūrum
ego effricābō
tū effricābis
is / ea / id effricābit
nōs effricābimus
vōs effricābitis
eī / eae / ea effricābunt
Indicātīvus perfectum
ego effrixī
tū effrixistī
is / ea / id effrixit
nōs effriximus
vōs effrixistis
eī / eae / ea effrixērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego effrixeram
tū effrixerās
is / ea / id effrixerat
nōs effrixerāmus
vōs effrixerātis
eī / eae / ea effrixerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego effrixerō
tū effrixeris
is / ea / id effrixerit
nōs effrixerimus
vōs effrixeritis
eī / eae / ea effrixerint
Coniūnctīvus praesēns
ego effricem
tū effricēs
is / ea / id effricet
nōs effricēmus
vōs effricētis
eī / eae / ea effricent
Coniūnctīvus imperfectum
ego effricārem
tū effricārēs
is / ea / id effricāret
nōs effricārēmus
vōs effricārētis
eī / eae / ea effricārent
Coniūnctīvus perfectum
ego effrixerim
tū effrixerīs
is / ea / id effrixerit
nōs effrixerīmus
vōs effrixerītis
eī / eae / ea effrixerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego effrixissem
tū effrixissēs
is / ea / id effrixisset
nōs effrixissēmus
vōs effrixissētis
eī / eae / ea effrixissent
Imperātīvus praesēns
tū effricā
vōs effricāte
Imperātīvus futūrum
tū effricātō
is / ea / id effricātō
vōs effricātōte
eī / eae / ea effricantō
Īnfīnītīvus praesēns
— effricāre
Īnfīnītīvus perfectum
— effrixisse
Īnfīnītīvus futūrum
— effricātūrum esse
Participium praesēns
— effricāns
Participium futūrum
— effricātūrus
Gerundium (genitīvus)
— effricandī
Gerundium (datīvus)
— effricandō
Gerundium (accūsātīvus)
— effricandum
Gerundium (ablātīvus)
— effricandō
Supīnum (accūsātīvus)
— effricātum
Supīnum (ablātīvus)
— effricātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego effricor
tū effricāris
is / ea / id effricātur
nōs effricāmur
vōs effricāminī
eī / eae / ea effricantur
Indicātīvus imperfectum
ego effricābar
tū effricābāris
is / ea / id effricābātur
nōs effricābāmur
vōs effricābāminī
eī / eae / ea effricābantur
Indicātīvus futūrum
ego effricābor
tū effricāberis
is / ea / id effricābitur
nōs effricābimur
vōs effricābiminī
eī / eae / ea effricābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego effricer
tū effricēris
is / ea / id effricētur
nōs effricēmur
vōs effricēminī
eī / eae / ea effricentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego effricārer
tū effricārēris
is / ea / id effricārētur
nōs effricārēmur
vōs effricārēminī
eī / eae / ea effricārentur
Imperātīvus praesēns
tū effricāre
vōs effricāminī
Imperātīvus futūrum
tū effricātor
is / ea / id effricātor
eī / eae / ea effricantor
Īnfīnītīvus praesēns
— effricārī
Īnfīnītīvus perfectum
— effricātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— effricātum īrī
Participium perfectum
— effricātus
Participium futūrum
— effricandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary