HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← edormisco — definition

Conjugation of edormisco

Regular CEFR B2

to sleep away, sleep through, sleep off Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēdormīscō
tū ēdormīscis
is / ea / id ēdormīscit
nōs ēdormīscimus
vōs ēdormīscitis
eī / eae / ea ēdormīscunt
Indicātīvus imperfectum
ego ēdormīscēbam
tū ēdormīscēbās
is / ea / id ēdormīscēbat
nōs ēdormīscēbāmus
vōs ēdormīscēbātis
eī / eae / ea ēdormīscēbant
Indicātīvus futūrum
ego ēdormīscam
tū ēdormīscēs
is / ea / id ēdormīscet
nōs ēdormīscēmus
vōs ēdormīscētis
eī / eae / ea ēdormīscent
Coniūnctīvus praesēns
ego ēdormīscam
tū ēdormīscās
is / ea / id ēdormīscat
nōs ēdormīscāmus
vōs ēdormīscātis
eī / eae / ea ēdormīscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēdormīscerem
tū ēdormīscerēs
is / ea / id ēdormīsceret
nōs ēdormīscerēmus
vōs ēdormīscerētis
eī / eae / ea ēdormīscerent
Imperātīvus praesēns
tū ēdormīsce
vōs ēdormīscite
Imperātīvus futūrum
tū ēdormīscitō
is / ea / id ēdormīscitō
vōs ēdormīscitōte
eī / eae / ea ēdormīscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēdormīscere
Participium praesēns
— ēdormīscēns
Gerundium (genitīvus)
— ēdormīscendī
Gerundium (datīvus)
— ēdormīscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēdormīscendum
Gerundium (ablātīvus)
— ēdormīscendō

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēdormīscor
tū ēdormīsceris
is / ea / id ēdormīscitur
nōs ēdormīscimur
vōs ēdormīsciminī
eī / eae / ea ēdormīscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego ēdormīscēbar
tū ēdormīscēbāris
is / ea / id ēdormīscēbātur
nōs ēdormīscēbāmur
vōs ēdormīscēbāminī
eī / eae / ea ēdormīscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ēdormīscar
tū ēdormīscēris
is / ea / id ēdormīscētur
nōs ēdormīscēmur
vōs ēdormīscēminī
eī / eae / ea ēdormīscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēdormīscar
tū ēdormīscāris
is / ea / id ēdormīscātur
nōs ēdormīscāmur
vōs ēdormīscāminī
eī / eae / ea ēdormīscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēdormīscerer
tū ēdormīscerēris
is / ea / id ēdormīscerētur
nōs ēdormīscerēmur
vōs ēdormīscerēminī
eī / eae / ea ēdormīscerentur
Imperātīvus praesēns
tū ēdormīscere
vōs ēdormīsciminī
Imperātīvus futūrum
tū ēdormīscitor
is / ea / id ēdormīscitor
eī / eae / ea ēdormīscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēdormīscī
Participium futūrum
— ēdormīscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary