HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← edisserto — definition

Conjugation of edisserto

Regular CEFR B2
[eː.dɪsˈsɛr.toː]

dative/ablative masculine/neuter singular of ēdissertus Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēdissertō
tū ēdissertās
is / ea / id ēdissertat
nōs ēdissertāmus
vōs ēdissertātis
eī / eae / ea ēdissertant
Indicātīvus imperfectum
ego ēdissertābam
tū ēdissertābās
is / ea / id ēdissertābat
nōs ēdissertābāmus
vōs ēdissertābātis
eī / eae / ea ēdissertābant
Indicātīvus futūrum
ego ēdissertābō
tū ēdissertābis
is / ea / id ēdissertābit
nōs ēdissertābimus
vōs ēdissertābitis
eī / eae / ea ēdissertābunt
Indicātīvus perfectum
ego ēdissertāvī
tū ēdissertāvistī
is / ea / id ēdissertāvit
nōs ēdissertāvimus
vōs ēdissertāvistis
eī / eae / ea ēdissertāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēdissertāveram
tū ēdissertāverās
is / ea / id ēdissertāverat
nōs ēdissertāverāmus
vōs ēdissertāverātis
eī / eae / ea ēdissertāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēdissertāverō
tū ēdissertāveris
is / ea / id ēdissertāverit
nōs ēdissertāverimus
vōs ēdissertāveritis
eī / eae / ea ēdissertāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēdissertem
tū ēdissertēs
is / ea / id ēdissertet
nōs ēdissertēmus
vōs ēdissertētis
eī / eae / ea ēdissertent
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēdissertārem
tū ēdissertārēs
is / ea / id ēdissertāret
nōs ēdissertārēmus
vōs ēdissertārētis
eī / eae / ea ēdissertārent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēdissertāverim
tū ēdissertāverīs
is / ea / id ēdissertāverit
nōs ēdissertāverīmus
vōs ēdissertāverītis
eī / eae / ea ēdissertāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēdissertāvissem
tū ēdissertāvissēs
is / ea / id ēdissertāvisset
nōs ēdissertāvissēmus
vōs ēdissertāvissētis
eī / eae / ea ēdissertāvissent
Imperātīvus praesēns
tū ēdissertā
vōs ēdissertāte
Imperātīvus futūrum
tū ēdissertātō
is / ea / id ēdissertātō
vōs ēdissertātōte
eī / eae / ea ēdissertantō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēdissertāre
Īnfīnītīvus perfectum
— ēdissertāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēdissertātūrum esse
Participium praesēns
— ēdissertāns
Participium futūrum
— ēdissertātūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēdissertandī
Gerundium (datīvus)
— ēdissertandō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēdissertandum
Gerundium (ablātīvus)
— ēdissertandō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēdissertātum
Supīnum (ablātīvus)
— ēdissertātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēdissertor
tū ēdissertāris
is / ea / id ēdissertātur
nōs ēdissertāmur
vōs ēdissertāminī
eī / eae / ea ēdissertantur
Indicātīvus imperfectum
ego ēdissertābar
tū ēdissertābāris
is / ea / id ēdissertābātur
nōs ēdissertābāmur
vōs ēdissertābāminī
eī / eae / ea ēdissertābantur
Indicātīvus futūrum
ego ēdissertābor
tū ēdissertāberis
is / ea / id ēdissertābitur
nōs ēdissertābimur
vōs ēdissertābiminī
eī / eae / ea ēdissertābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēdisserter
tū ēdissertēris
is / ea / id ēdissertētur
nōs ēdissertēmur
vōs ēdissertēminī
eī / eae / ea ēdissertentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēdissertārer
tū ēdissertārēris
is / ea / id ēdissertārētur
nōs ēdissertārēmur
vōs ēdissertārēminī
eī / eae / ea ēdissertārentur
Imperātīvus praesēns
tū ēdissertāre
vōs ēdissertāminī
Imperātīvus futūrum
tū ēdissertātor
is / ea / id ēdissertātor
eī / eae / ea ēdissertantor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēdissertārī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēdissertātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēdissertātum īrī
Participium perfectum
— ēdissertātus
Participium futūrum
— ēdissertandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary