HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← edissero — definition

Conjugation of edissero

Regular CEFR B2
[eːˈdɪs.sɛ.roː]

to relate at length Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego ēdisserō
tū ēdisseris
is / ea / id ēdisserit
nōs ēdisserimus
vōs ēdisseritis
eī / eae / ea ēdisserunt
Indicātīvus imperfectum
ego ēdisserēbam
tū ēdisserēbās
is / ea / id ēdisserēbat
nōs ēdisserēbāmus
vōs ēdisserēbātis
eī / eae / ea ēdisserēbant
Indicātīvus futūrum
ego ēdisseram
tū ēdisserēs
is / ea / id ēdisseret
nōs ēdisserēmus
vōs ēdisserētis
eī / eae / ea ēdisserent
Indicātīvus perfectum
ego ēdisseruī
tū ēdisseruistī
is / ea / id ēdisseruit
nōs ēdisseruimus
vōs ēdisseruistis
eī / eae / ea ēdisseruērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego ēdisserueram
tū ēdisseruerās
is / ea / id ēdisseruerat
nōs ēdisseruerāmus
vōs ēdisseruerātis
eī / eae / ea ēdisseruerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego ēdisseruerō
tū ēdisserueris
is / ea / id ēdisseruerit
nōs ēdisseruerimus
vōs ēdisserueritis
eī / eae / ea ēdisseruerint
Coniūnctīvus praesēns
ego ēdisseram
tū ēdisserās
is / ea / id ēdisserat
nōs ēdisserāmus
vōs ēdisserātis
eī / eae / ea ēdisserant
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēdissererem
tū ēdissererēs
is / ea / id ēdissereret
nōs ēdissererēmus
vōs ēdissererētis
eī / eae / ea ēdissererent
Coniūnctīvus perfectum
ego ēdisseruerim
tū ēdisseruerīs
is / ea / id ēdisseruerit
nōs ēdisseruerīmus
vōs ēdisseruerītis
eī / eae / ea ēdisseruerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego ēdisseruissem
tū ēdisseruissēs
is / ea / id ēdisseruisset
nōs ēdisseruissēmus
vōs ēdisseruissētis
eī / eae / ea ēdisseruissent
Imperātīvus praesēns
tū ēdissere
vōs ēdisserite
Imperātīvus futūrum
tū ēdisseritō
is / ea / id ēdisseritō
vōs ēdisseritōte
eī / eae / ea ēdisseruntō
Īnfīnītīvus praesēns
— ēdisserere
Īnfīnītīvus perfectum
— ēdisseruisse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēdissertūrum esse
Participium praesēns
— ēdisserēns
Participium futūrum
— ēdissertūrus
Gerundium (genitīvus)
— ēdisserendī
Gerundium (datīvus)
— ēdisserendō
Gerundium (accūsātīvus)
— ēdisserendum
Gerundium (ablātīvus)
— ēdisserendō
Supīnum (accūsātīvus)
— ēdissertum
Supīnum (ablātīvus)
— ēdissertū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego ēdisseror
tū ēdissereris
is / ea / id ēdisseritur
nōs ēdisserimur
vōs ēdisseriminī
eī / eae / ea ēdisseruntur
Indicātīvus imperfectum
ego ēdisserēbar
tū ēdisserēbāris
is / ea / id ēdisserēbātur
nōs ēdisserēbāmur
vōs ēdisserēbāminī
eī / eae / ea ēdisserēbantur
Indicātīvus futūrum
ego ēdisserar
tū ēdisserēris
is / ea / id ēdisserētur
nōs ēdisserēmur
vōs ēdisserēminī
eī / eae / ea ēdisserentur
Coniūnctīvus praesēns
ego ēdisserar
tū ēdisserāris
is / ea / id ēdisserātur
nōs ēdisserāmur
vōs ēdisserāminī
eī / eae / ea ēdisserantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego ēdissererer
tū ēdissererēris
is / ea / id ēdissererētur
nōs ēdissererēmur
vōs ēdissererēminī
eī / eae / ea ēdissererentur
Imperātīvus praesēns
tū ēdisserere
vōs ēdisseriminī
Imperātīvus futūrum
tū ēdisseritor
is / ea / id ēdisseritor
eī / eae / ea ēdisseruntor
Īnfīnītīvus praesēns
— ēdisserī
Īnfīnītīvus perfectum
— ēdissertum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— ēdissertum īrī
Participium perfectum
— ēdissertus
Participium futūrum
— ēdisserendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary