HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← dijugo — definition

Conjugation of dijugo

Regular CEFR B1
[ˈdiː.jʊ.ɡoː]

alternative spelling of dīiugō Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego dījugō
tū dījugās
is / ea / id dījugat
nōs dījugāmus
vōs dījugātis
eī / eae / ea dījugant
Indicātīvus imperfectum
ego dījugābam
tū dījugābās
is / ea / id dījugābat
nōs dījugābāmus
vōs dījugābātis
eī / eae / ea dījugābant
Indicātīvus futūrum
ego dījugābō
tū dījugābis
is / ea / id dījugābit
nōs dījugābimus
vōs dījugābitis
eī / eae / ea dījugābunt
Indicātīvus perfectum
ego dījugāvī
tū dījugāvistī
is / ea / id dījugāvit
nōs dījugāvimus
vōs dījugāvistis
eī / eae / ea dījugāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego dījugāveram
tū dījugāverās
is / ea / id dījugāverat
nōs dījugāverāmus
vōs dījugāverātis
eī / eae / ea dījugāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego dījugāverō
tū dījugāveris
is / ea / id dījugāverit
nōs dījugāverimus
vōs dījugāveritis
eī / eae / ea dījugāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego dījugem
tū dījugēs
is / ea / id dījuget
nōs dījugēmus
vōs dījugētis
eī / eae / ea dījugent
Coniūnctīvus imperfectum
ego dījugārem
tū dījugārēs
is / ea / id dījugāret
nōs dījugārēmus
vōs dījugārētis
eī / eae / ea dījugārent
Coniūnctīvus perfectum
ego dījugāverim
tū dījugāverīs
is / ea / id dījugāverit
nōs dījugāverīmus
vōs dījugāverītis
eī / eae / ea dījugāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego dījugāvissem
tū dījugāvissēs
is / ea / id dījugāvisset
nōs dījugāvissēmus
vōs dījugāvissētis
eī / eae / ea dījugāvissent
Imperātīvus praesēns
tū dījugā
vōs dījugāte
Imperātīvus futūrum
tū dījugātō
is / ea / id dījugātō
vōs dījugātōte
eī / eae / ea dījugantō
Īnfīnītīvus praesēns
— dījugāre
Īnfīnītīvus perfectum
— dījugāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— dījugātūrum esse
Participium praesēns
— dījugāns
Participium futūrum
— dījugātūrus
Gerundium (genitīvus)
— dījugandī
Gerundium (datīvus)
— dījugandō
Gerundium (accūsātīvus)
— dījugandum
Gerundium (ablātīvus)
— dījugandō
Supīnum (accūsātīvus)
— dījugātum
Supīnum (ablātīvus)
— dījugātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego dījugor
tū dījugāris
is / ea / id dījugātur
nōs dījugāmur
vōs dījugāminī
eī / eae / ea dījugantur
Indicātīvus imperfectum
ego dījugābar
tū dījugābāris
is / ea / id dījugābātur
nōs dījugābāmur
vōs dījugābāminī
eī / eae / ea dījugābantur
Indicātīvus futūrum
ego dījugābor
tū dījugāberis
is / ea / id dījugābitur
nōs dījugābimur
vōs dījugābiminī
eī / eae / ea dījugābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego dījuger
tū dījugēris
is / ea / id dījugētur
nōs dījugēmur
vōs dījugēminī
eī / eae / ea dījugentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego dījugārer
tū dījugārēris
is / ea / id dījugārētur
nōs dījugārēmur
vōs dījugārēminī
eī / eae / ea dījugārentur
Imperātīvus praesēns
tū dījugāre
vōs dījugāminī
Imperātīvus futūrum
tū dījugātor
is / ea / id dījugātor
eī / eae / ea dījugantor
Īnfīnītīvus praesēns
— dījugārī
Īnfīnītīvus perfectum
— dījugātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— dījugātum īrī
Participium perfectum
— dījugātus
Participium futūrum
— dījugandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary