HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← delibo — definition

Conjugation of delibo

Regular CEFR B1
[deːˈliː.boː]

to take off or away (a little) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego dēlībō
tū dēlībās
is / ea / id dēlībat
nōs dēlībāmus
vōs dēlībātis
eī / eae / ea dēlībant
Indicātīvus imperfectum
ego dēlībābam
tū dēlībābās
is / ea / id dēlībābat
nōs dēlībābāmus
vōs dēlībābātis
eī / eae / ea dēlībābant
Indicātīvus futūrum
ego dēlībābō
tū dēlībābis
is / ea / id dēlībābit
nōs dēlībābimus
vōs dēlībābitis
eī / eae / ea dēlībābunt
Indicātīvus perfectum
ego dēlībāvī
tū dēlībāvistī
is / ea / id dēlībāvit
nōs dēlībāvimus
vōs dēlībāvistis
eī / eae / ea dēlībāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego dēlībāveram
tū dēlībāverās
is / ea / id dēlībāverat
nōs dēlībāverāmus
vōs dēlībāverātis
eī / eae / ea dēlībāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego dēlībāverō
tū dēlībāveris
is / ea / id dēlībāverit
nōs dēlībāverimus
vōs dēlībāveritis
eī / eae / ea dēlībāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego dēlībem
tū dēlībēs
is / ea / id dēlībet
nōs dēlībēmus
vōs dēlībētis
eī / eae / ea dēlībent
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēlībārem
tū dēlībārēs
is / ea / id dēlībāret
nōs dēlībārēmus
vōs dēlībārētis
eī / eae / ea dēlībārent
Coniūnctīvus perfectum
ego dēlībāverim
tū dēlībāverīs
is / ea / id dēlībāverit
nōs dēlībāverīmus
vōs dēlībāverītis
eī / eae / ea dēlībāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego dēlībāvissem
tū dēlībāvissēs
is / ea / id dēlībāvisset
nōs dēlībāvissēmus
vōs dēlībāvissētis
eī / eae / ea dēlībāvissent
Imperātīvus praesēns
tū dēlībā
vōs dēlībāte
Imperātīvus futūrum
tū dēlībātō
is / ea / id dēlībātō
vōs dēlībātōte
eī / eae / ea dēlībantō
Īnfīnītīvus praesēns
— dēlībāre
Īnfīnītīvus perfectum
— dēlībāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēlībātūrum esse
Participium praesēns
— dēlībāns
Participium futūrum
— dēlībātūrus
Gerundium (genitīvus)
— dēlībandī
Gerundium (datīvus)
— dēlībandō
Gerundium (accūsātīvus)
— dēlībandum
Gerundium (ablātīvus)
— dēlībandō
Supīnum (accūsātīvus)
— dēlībātum
Supīnum (ablātīvus)
— dēlībātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego dēlībor
tū dēlībāris
is / ea / id dēlībātur
nōs dēlībāmur
vōs dēlībāminī
eī / eae / ea dēlībantur
Indicātīvus imperfectum
ego dēlībābar
tū dēlībābāris
is / ea / id dēlībābātur
nōs dēlībābāmur
vōs dēlībābāminī
eī / eae / ea dēlībābantur
Indicātīvus futūrum
ego dēlībābor
tū dēlībāberis
is / ea / id dēlībābitur
nōs dēlībābimur
vōs dēlībābiminī
eī / eae / ea dēlībābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego dēlīber
tū dēlībēris
is / ea / id dēlībētur
nōs dēlībēmur
vōs dēlībēminī
eī / eae / ea dēlībentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēlībārer
tū dēlībārēris
is / ea / id dēlībārētur
nōs dēlībārēmur
vōs dēlībārēminī
eī / eae / ea dēlībārentur
Imperātīvus praesēns
tū dēlībāre
vōs dēlībāminī
Imperātīvus futūrum
tū dēlībātor
is / ea / id dēlībātor
eī / eae / ea dēlībantor
Īnfīnītīvus praesēns
— dēlībārī
Īnfīnītīvus perfectum
— dēlībātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēlībātum īrī
Participium perfectum
— dēlībātus
Participium futūrum
— dēlībandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary