HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← deiuvo — definition

Conjugation of deiuvo

Regular CEFR B1
[ˈdeː.jʊ.woː]

to withhold assistance Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego dēiuvō
tū dēiuvās
is / ea / id dēiuvat
nōs dēiuvāmus
vōs dēiuvātis
eī / eae / ea dēiuvant
Indicātīvus imperfectum
ego dēiuvābam
tū dēiuvābās
is / ea / id dēiuvābat
nōs dēiuvābāmus
vōs dēiuvābātis
eī / eae / ea dēiuvābant
Indicātīvus futūrum
ego dēiuvābō
tū dēiuvābis
is / ea / id dēiuvābit
nōs dēiuvābimus
vōs dēiuvābitis
eī / eae / ea dēiuvābunt
Indicātīvus perfectum
ego dēiuvāvī
tū dēiuvāvistī
is / ea / id dēiuvāvit
nōs dēiuvāvimus
vōs dēiuvāvistis
eī / eae / ea dēiuvāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego dēiuvāveram
tū dēiuvāverās
is / ea / id dēiuvāverat
nōs dēiuvāverāmus
vōs dēiuvāverātis
eī / eae / ea dēiuvāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego dēiuvāverō
tū dēiuvāveris
is / ea / id dēiuvāverit
nōs dēiuvāverimus
vōs dēiuvāveritis
eī / eae / ea dēiuvāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego dēiuvem
tū dēiuvēs
is / ea / id dēiuvet
nōs dēiuvēmus
vōs dēiuvētis
eī / eae / ea dēiuvent
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēiuvārem
tū dēiuvārēs
is / ea / id dēiuvāret
nōs dēiuvārēmus
vōs dēiuvārētis
eī / eae / ea dēiuvārent
Coniūnctīvus perfectum
ego dēiuvāverim
tū dēiuvāverīs
is / ea / id dēiuvāverit
nōs dēiuvāverīmus
vōs dēiuvāverītis
eī / eae / ea dēiuvāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego dēiuvāvissem
tū dēiuvāvissēs
is / ea / id dēiuvāvisset
nōs dēiuvāvissēmus
vōs dēiuvāvissētis
eī / eae / ea dēiuvāvissent
Imperātīvus praesēns
tū dēiuvā
vōs dēiuvāte
Imperātīvus futūrum
tū dēiuvātō
is / ea / id dēiuvātō
vōs dēiuvātōte
eī / eae / ea dēiuvantō
Īnfīnītīvus praesēns
— dēiuvāre
Īnfīnītīvus perfectum
— dēiuvāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēiuvātūrum esse
Participium praesēns
— dēiuvāns
Participium futūrum
— dēiuvātūrus
Gerundium (genitīvus)
— dēiuvandī
Gerundium (datīvus)
— dēiuvandō
Gerundium (accūsātīvus)
— dēiuvandum
Gerundium (ablātīvus)
— dēiuvandō
Supīnum (accūsātīvus)
— dēiuvātum
Supīnum (ablātīvus)
— dēiuvātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego dēiuvor
tū dēiuvāris
is / ea / id dēiuvātur
nōs dēiuvāmur
vōs dēiuvāminī
eī / eae / ea dēiuvantur
Indicātīvus imperfectum
ego dēiuvābar
tū dēiuvābāris
is / ea / id dēiuvābātur
nōs dēiuvābāmur
vōs dēiuvābāminī
eī / eae / ea dēiuvābantur
Indicātīvus futūrum
ego dēiuvābor
tū dēiuvāberis
is / ea / id dēiuvābitur
nōs dēiuvābimur
vōs dēiuvābiminī
eī / eae / ea dēiuvābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego dēiuver
tū dēiuvēris
is / ea / id dēiuvētur
nōs dēiuvēmur
vōs dēiuvēminī
eī / eae / ea dēiuventur
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēiuvārer
tū dēiuvārēris
is / ea / id dēiuvārētur
nōs dēiuvārēmur
vōs dēiuvārēminī
eī / eae / ea dēiuvārentur
Imperātīvus praesēns
tū dēiuvāre
vōs dēiuvāminī
Imperātīvus futūrum
tū dēiuvātor
is / ea / id dēiuvātor
eī / eae / ea dēiuvantor
Īnfīnītīvus praesēns
— dēiuvārī
Īnfīnītīvus perfectum
— dēiuvātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēiuvātum īrī
Participium perfectum
— dēiuvātus
Participium futūrum
— dēiuvandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary