HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← deiudico — definition

Conjugation of deiudico

Regular CEFR B2
[deːˈjuː.dɪ.koː]

to give final judgement on Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego dēiūdicō
tū dēiūdicās
is / ea / id dēiūdicat
nōs dēiūdicāmus
vōs dēiūdicātis
eī / eae / ea dēiūdicant
Indicātīvus imperfectum
ego dēiūdicābam
tū dēiūdicābās
is / ea / id dēiūdicābat
nōs dēiūdicābāmus
vōs dēiūdicābātis
eī / eae / ea dēiūdicābant
Indicātīvus futūrum
ego dēiūdicābō
tū dēiūdicābis
is / ea / id dēiūdicābit
nōs dēiūdicābimus
vōs dēiūdicābitis
eī / eae / ea dēiūdicābunt
Indicātīvus perfectum
ego dēiūdicāvī
tū dēiūdicāvistī
is / ea / id dēiūdicāvit
nōs dēiūdicāvimus
vōs dēiūdicāvistis
eī / eae / ea dēiūdicāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego dēiūdicāveram
tū dēiūdicāverās
is / ea / id dēiūdicāverat
nōs dēiūdicāverāmus
vōs dēiūdicāverātis
eī / eae / ea dēiūdicāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego dēiūdicāverō
tū dēiūdicāveris
is / ea / id dēiūdicāverit
nōs dēiūdicāverimus
vōs dēiūdicāveritis
eī / eae / ea dēiūdicāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego dēiūdicem
tū dēiūdicēs
is / ea / id dēiūdicet
nōs dēiūdicēmus
vōs dēiūdicētis
eī / eae / ea dēiūdicent
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēiūdicārem
tū dēiūdicārēs
is / ea / id dēiūdicāret
nōs dēiūdicārēmus
vōs dēiūdicārētis
eī / eae / ea dēiūdicārent
Coniūnctīvus perfectum
ego dēiūdicāverim
tū dēiūdicāverīs
is / ea / id dēiūdicāverit
nōs dēiūdicāverīmus
vōs dēiūdicāverītis
eī / eae / ea dēiūdicāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego dēiūdicāvissem
tū dēiūdicāvissēs
is / ea / id dēiūdicāvisset
nōs dēiūdicāvissēmus
vōs dēiūdicāvissētis
eī / eae / ea dēiūdicāvissent
Imperātīvus praesēns
tū dēiūdicā
vōs dēiūdicāte
Imperātīvus futūrum
tū dēiūdicātō
is / ea / id dēiūdicātō
vōs dēiūdicātōte
eī / eae / ea dēiūdicantō
Īnfīnītīvus praesēns
— dēiūdicāre
Īnfīnītīvus perfectum
— dēiūdicāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēiūdicātūrum esse
Participium praesēns
— dēiūdicāns
Participium futūrum
— dēiūdicātūrus
Gerundium (genitīvus)
— dēiūdicandī
Gerundium (datīvus)
— dēiūdicandō
Gerundium (accūsātīvus)
— dēiūdicandum
Gerundium (ablātīvus)
— dēiūdicandō
Supīnum (accūsātīvus)
— dēiūdicātum
Supīnum (ablātīvus)
— dēiūdicātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego dēiūdicor
tū dēiūdicāris
is / ea / id dēiūdicātur
nōs dēiūdicāmur
vōs dēiūdicāminī
eī / eae / ea dēiūdicantur
Indicātīvus imperfectum
ego dēiūdicābar
tū dēiūdicābāris
is / ea / id dēiūdicābātur
nōs dēiūdicābāmur
vōs dēiūdicābāminī
eī / eae / ea dēiūdicābantur
Indicātīvus futūrum
ego dēiūdicābor
tū dēiūdicāberis
is / ea / id dēiūdicābitur
nōs dēiūdicābimur
vōs dēiūdicābiminī
eī / eae / ea dēiūdicābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego dēiūdicer
tū dēiūdicēris
is / ea / id dēiūdicētur
nōs dēiūdicēmur
vōs dēiūdicēminī
eī / eae / ea dēiūdicentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēiūdicārer
tū dēiūdicārēris
is / ea / id dēiūdicārētur
nōs dēiūdicārēmur
vōs dēiūdicārēminī
eī / eae / ea dēiūdicārentur
Imperātīvus praesēns
tū dēiūdicāre
vōs dēiūdicāminī
Imperātīvus futūrum
tū dēiūdicātor
is / ea / id dēiūdicātor
eī / eae / ea dēiūdicantor
Īnfīnītīvus praesēns
— dēiūdicārī
Īnfīnītīvus perfectum
— dēiūdicātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēiūdicātum īrī
Participium perfectum
— dēiūdicātus
Participium futūrum
— dēiūdicandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary