HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← defestuco — definition

Conjugation of defestuco

Regular CEFR B2

to waive Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego dēfestūcō
tū dēfestūcās
is / ea / id dēfestūcat
nōs dēfestūcāmus
vōs dēfestūcātis
eī / eae / ea dēfestūcant
Indicātīvus imperfectum
ego dēfestūcābam
tū dēfestūcābās
is / ea / id dēfestūcābat
nōs dēfestūcābāmus
vōs dēfestūcābātis
eī / eae / ea dēfestūcābant
Indicātīvus futūrum
ego dēfestūcābō
tū dēfestūcābis
is / ea / id dēfestūcābit
nōs dēfestūcābimus
vōs dēfestūcābitis
eī / eae / ea dēfestūcābunt
Indicātīvus perfectum
ego dēfestūcāvī
tū dēfestūcāvistī
is / ea / id dēfestūcāvit
nōs dēfestūcāvimus
vōs dēfestūcāvistis
eī / eae / ea dēfestūcāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego dēfestūcāveram
tū dēfestūcāverās
is / ea / id dēfestūcāverat
nōs dēfestūcāverāmus
vōs dēfestūcāverātis
eī / eae / ea dēfestūcāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego dēfestūcāverō
tū dēfestūcāveris
is / ea / id dēfestūcāverit
nōs dēfestūcāverimus
vōs dēfestūcāveritis
eī / eae / ea dēfestūcāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego dēfestūcem
tū dēfestūcēs
is / ea / id dēfestūcet
nōs dēfestūcēmus
vōs dēfestūcētis
eī / eae / ea dēfestūcent
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēfestūcārem
tū dēfestūcārēs
is / ea / id dēfestūcāret
nōs dēfestūcārēmus
vōs dēfestūcārētis
eī / eae / ea dēfestūcārent
Coniūnctīvus perfectum
ego dēfestūcāverim
tū dēfestūcāverīs
is / ea / id dēfestūcāverit
nōs dēfestūcāverīmus
vōs dēfestūcāverītis
eī / eae / ea dēfestūcāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego dēfestūcāvissem
tū dēfestūcāvissēs
is / ea / id dēfestūcāvisset
nōs dēfestūcāvissēmus
vōs dēfestūcāvissētis
eī / eae / ea dēfestūcāvissent
Imperātīvus praesēns
tū dēfestūcā
vōs dēfestūcāte
Imperātīvus futūrum
tū dēfestūcātō
is / ea / id dēfestūcātō
vōs dēfestūcātōte
eī / eae / ea dēfestūcantō
Īnfīnītīvus praesēns
— dēfestūcāre
Īnfīnītīvus perfectum
— dēfestūcāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēfestūcātūrum esse
Participium praesēns
— dēfestūcāns
Participium futūrum
— dēfestūcātūrus
Gerundium (genitīvus)
— dēfestūcandī
Gerundium (datīvus)
— dēfestūcandō
Gerundium (accūsātīvus)
— dēfestūcandum
Gerundium (ablātīvus)
— dēfestūcandō
Supīnum (accūsātīvus)
— dēfestūcātum
Supīnum (ablātīvus)
— dēfestūcātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego dēfestūcor
tū dēfestūcāris
is / ea / id dēfestūcātur
nōs dēfestūcāmur
vōs dēfestūcāminī
eī / eae / ea dēfestūcantur
Indicātīvus imperfectum
ego dēfestūcābar
tū dēfestūcābāris
is / ea / id dēfestūcābātur
nōs dēfestūcābāmur
vōs dēfestūcābāminī
eī / eae / ea dēfestūcābantur
Indicātīvus futūrum
ego dēfestūcābor
tū dēfestūcāberis
is / ea / id dēfestūcābitur
nōs dēfestūcābimur
vōs dēfestūcābiminī
eī / eae / ea dēfestūcābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego dēfestūcer
tū dēfestūcēris
is / ea / id dēfestūcētur
nōs dēfestūcēmur
vōs dēfestūcēminī
eī / eae / ea dēfestūcentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēfestūcārer
tū dēfestūcārēris
is / ea / id dēfestūcārētur
nōs dēfestūcārēmur
vōs dēfestūcārēminī
eī / eae / ea dēfestūcārentur
Imperātīvus praesēns
tū dēfestūcāre
vōs dēfestūcāminī
Imperātīvus futūrum
tū dēfestūcātor
is / ea / id dēfestūcātor
eī / eae / ea dēfestūcantor
Īnfīnītīvus praesēns
— dēfestūcārī
Īnfīnītīvus perfectum
— dēfestūcātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēfestūcātum īrī
Participium perfectum
— dēfestūcātus
Participium futūrum
— dēfestūcandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary