HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← deiero — definition

Conjugation of deiero

Regular CEFR B1
[ˈdeː.jɛ.roː]

to swear (take an oath) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego dēierō
tū dēierās
is / ea / id dēierat
nōs dēierāmus
vōs dēierātis
eī / eae / ea dēierant
Indicātīvus imperfectum
ego dēierābam
tū dēierābās
is / ea / id dēierābat
nōs dēierābāmus
vōs dēierābātis
eī / eae / ea dēierābant
Indicātīvus futūrum
ego dēierābō
tū dēierābis
is / ea / id dēierābit
nōs dēierābimus
vōs dēierābitis
eī / eae / ea dēierābunt
Indicātīvus perfectum
ego dēierāvī
tū dēierāvistī
is / ea / id dēierāvit
nōs dēierāvimus
vōs dēierāvistis
eī / eae / ea dēierāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego dēierāveram
tū dēierāverās
is / ea / id dēierāverat
nōs dēierāverāmus
vōs dēierāverātis
eī / eae / ea dēierāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego dēierāverō
tū dēierāveris
is / ea / id dēierāverit
nōs dēierāverimus
vōs dēierāveritis
eī / eae / ea dēierāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego dēierem
tū dēierēs
is / ea / id dēieret
nōs dēierēmus
vōs dēierētis
eī / eae / ea dēierent
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēierārem
tū dēierārēs
is / ea / id dēierāret
nōs dēierārēmus
vōs dēierārētis
eī / eae / ea dēierārent
Coniūnctīvus perfectum
ego dēierāverim
tū dēierāverīs
is / ea / id dēierāverit
nōs dēierāverīmus
vōs dēierāverītis
eī / eae / ea dēierāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego dēierāvissem
tū dēierāvissēs
is / ea / id dēierāvisset
nōs dēierāvissēmus
vōs dēierāvissētis
eī / eae / ea dēierāvissent
Imperātīvus praesēns
tū dēierā
vōs dēierāte
Imperātīvus futūrum
tū dēierātō
is / ea / id dēierātō
vōs dēierātōte
eī / eae / ea dēierantō
Īnfīnītīvus praesēns
— dēierāre
Īnfīnītīvus perfectum
— dēierāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēierātūrum esse
Participium praesēns
— dēierāns
Participium futūrum
— dēierātūrus
Gerundium (genitīvus)
— dēierandī
Gerundium (datīvus)
— dēierandō
Gerundium (accūsātīvus)
— dēierandum
Gerundium (ablātīvus)
— dēierandō
Supīnum (accūsātīvus)
— dēierātum
Supīnum (ablātīvus)
— dēierātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego dēieror
tū dēierāris
is / ea / id dēierātur
nōs dēierāmur
vōs dēierāminī
eī / eae / ea dēierantur
Indicātīvus imperfectum
ego dēierābar
tū dēierābāris
is / ea / id dēierābātur
nōs dēierābāmur
vōs dēierābāminī
eī / eae / ea dēierābantur
Indicātīvus futūrum
ego dēierābor
tū dēierāberis
is / ea / id dēierābitur
nōs dēierābimur
vōs dēierābiminī
eī / eae / ea dēierābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego dēierer
tū dēierēris
is / ea / id dēierētur
nōs dēierēmur
vōs dēierēminī
eī / eae / ea dēierentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego dēierārer
tū dēierārēris
is / ea / id dēierārētur
nōs dēierārēmur
vōs dēierārēminī
eī / eae / ea dēierārentur
Imperātīvus praesēns
tū dēierāre
vōs dēierāminī
Imperātīvus futūrum
tū dēierātor
is / ea / id dēierātor
eī / eae / ea dēierantor
Īnfīnītīvus praesēns
— dēierārī
Īnfīnītīvus perfectum
— dēierātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— dēierātum īrī
Participium perfectum
— dēierātus
Participium futūrum
— dēierandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary