HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← cohibeo — definition

Conjugation of cohibeo

Regular CEFR B1
[koˈ(ɦ)ɪ.be.oː]

to hold in check, limit, repress, subdue, tame Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego cohibeō
tū cohibēs
is / ea / id cohibet
nōs cohibēmus
vōs cohibētis
eī / eae / ea cohibent
Indicātīvus imperfectum
ego cohibēbam
tū cohibēbās
is / ea / id cohibēbat
nōs cohibēbāmus
vōs cohibēbātis
eī / eae / ea cohibēbant
Indicātīvus futūrum
ego cohibēbō
tū cohibēbis
is / ea / id cohibēbit
nōs cohibēbimus
vōs cohibēbitis
eī / eae / ea cohibēbunt
Indicātīvus perfectum
ego cohibuī
tū cohibuistī
is / ea / id cohibuit
nōs cohibuimus
vōs cohibuistis
eī / eae / ea cohibuērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego cohibueram
tū cohibuerās
is / ea / id cohibuerat
nōs cohibuerāmus
vōs cohibuerātis
eī / eae / ea cohibuerant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego cohibuerō
tū cohibueris
is / ea / id cohibuerit
nōs cohibuerimus
vōs cohibueritis
eī / eae / ea cohibuerint
Coniūnctīvus praesēns
ego cohibeam
tū cohibeās
is / ea / id cohibeat
nōs cohibeāmus
vōs cohibeātis
eī / eae / ea cohibeant
Coniūnctīvus imperfectum
ego cohibērem
tū cohibērēs
is / ea / id cohibēret
nōs cohibērēmus
vōs cohibērētis
eī / eae / ea cohibērent
Coniūnctīvus perfectum
ego cohibuerim
tū cohibuerīs
is / ea / id cohibuerit
nōs cohibuerīmus
vōs cohibuerītis
eī / eae / ea cohibuerint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego cohibuissem
tū cohibuissēs
is / ea / id cohibuisset
nōs cohibuissēmus
vōs cohibuissētis
eī / eae / ea cohibuissent
Imperātīvus praesēns
tū cohibē
vōs cohibēte
Imperātīvus futūrum
tū cohibētō
is / ea / id cohibētō
vōs cohibētōte
eī / eae / ea cohibentō
Īnfīnītīvus praesēns
— cohibēre
Īnfīnītīvus perfectum
— cohibuisse
Īnfīnītīvus futūrum
— cohibitūrum esse
Participium praesēns
— cohibēns
Participium futūrum
— cohibitūrus
Gerundium (genitīvus)
— cohibendī
Gerundium (datīvus)
— cohibendō
Gerundium (accūsātīvus)
— cohibendum
Gerundium (ablātīvus)
— cohibendō
Supīnum (accūsātīvus)
— cohibitum
Supīnum (ablātīvus)
— cohibitū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego cohibeor
tū cohibēris
is / ea / id cohibētur
nōs cohibēmur
vōs cohibēminī
eī / eae / ea cohibentur
Indicātīvus imperfectum
ego cohibēbar
tū cohibēbāris
is / ea / id cohibēbātur
nōs cohibēbāmur
vōs cohibēbāminī
eī / eae / ea cohibēbantur
Indicātīvus futūrum
ego cohibēbor
tū cohibēberis
is / ea / id cohibēbitur
nōs cohibēbimur
vōs cohibēbiminī
eī / eae / ea cohibēbuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego cohibear
tū cohibeāris
is / ea / id cohibeātur
nōs cohibeāmur
vōs cohibeāminī
eī / eae / ea cohibeantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego cohibērer
tū cohibērēris
is / ea / id cohibērētur
nōs cohibērēmur
vōs cohibērēminī
eī / eae / ea cohibērentur
Imperātīvus praesēns
tū cohibēre
vōs cohibēminī
Imperātīvus futūrum
tū cohibētor
is / ea / id cohibētor
eī / eae / ea cohibentor
Īnfīnītīvus praesēns
— cohibērī
Īnfīnītīvus perfectum
— cohibitum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— cohibitum īrī
Participium perfectum
— cohibitus
Participium futūrum
— cohibendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary