HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← bajulo — definition

Conjugation of bajulo

Regular CEFR B1
[ˈbaj.jʊ.ɫoː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego bajulō
tū bajulās
is / ea / id bajulat
nōs bajulāmus
vōs bajulātis
eī / eae / ea bajulant
Indicātīvus imperfectum
ego bajulābam
tū bajulābās
is / ea / id bajulābat
nōs bajulābāmus
vōs bajulābātis
eī / eae / ea bajulābant
Indicātīvus futūrum
ego bajulābō
tū bajulābis
is / ea / id bajulābit
nōs bajulābimus
vōs bajulābitis
eī / eae / ea bajulābunt
Indicātīvus perfectum
ego bajulāvī
tū bajulāvistī
is / ea / id bajulāvit
nōs bajulāvimus
vōs bajulāvistis
eī / eae / ea bajulāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego bajulāveram
tū bajulāverās
is / ea / id bajulāverat
nōs bajulāverāmus
vōs bajulāverātis
eī / eae / ea bajulāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego bajulāverō
tū bajulāveris
is / ea / id bajulāverit
nōs bajulāverimus
vōs bajulāveritis
eī / eae / ea bajulāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego bajulem
tū bajulēs
is / ea / id bajulet
nōs bajulēmus
vōs bajulētis
eī / eae / ea bajulent
Coniūnctīvus imperfectum
ego bajulārem
tū bajulārēs
is / ea / id bajulāret
nōs bajulārēmus
vōs bajulārētis
eī / eae / ea bajulārent
Coniūnctīvus perfectum
ego bajulāverim
tū bajulāverīs
is / ea / id bajulāverit
nōs bajulāverīmus
vōs bajulāverītis
eī / eae / ea bajulāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego bajulāvissem
tū bajulāvissēs
is / ea / id bajulāvisset
nōs bajulāvissēmus
vōs bajulāvissētis
eī / eae / ea bajulāvissent
Imperātīvus praesēns
tū bajulā
vōs bajulāte
Imperātīvus futūrum
tū bajulātō
is / ea / id bajulātō
vōs bajulātōte
eī / eae / ea bajulantō
Īnfīnītīvus praesēns
— bajulāre
Īnfīnītīvus perfectum
— bajulāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— bajulātūrum esse
Participium praesēns
— bajulāns
Participium futūrum
— bajulātūrus
Gerundium (genitīvus)
— bajulandī
Gerundium (datīvus)
— bajulandō
Gerundium (accūsātīvus)
— bajulandum
Gerundium (ablātīvus)
— bajulandō
Supīnum (accūsātīvus)
— bajulātum
Supīnum (ablātīvus)
— bajulātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego bajulor
tū bajulāris
is / ea / id bajulātur
nōs bajulāmur
vōs bajulāminī
eī / eae / ea bajulantur
Indicātīvus imperfectum
ego bajulābar
tū bajulābāris
is / ea / id bajulābātur
nōs bajulābāmur
vōs bajulābāminī
eī / eae / ea bajulābantur
Indicātīvus futūrum
ego bajulābor
tū bajulāberis
is / ea / id bajulābitur
nōs bajulābimur
vōs bajulābiminī
eī / eae / ea bajulābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego bajuler
tū bajulēris
is / ea / id bajulētur
nōs bajulēmur
vōs bajulēminī
eī / eae / ea bajulentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego bajulārer
tū bajulārēris
is / ea / id bajulārētur
nōs bajulārēmur
vōs bajulārēminī
eī / eae / ea bajulārentur
Imperātīvus praesēns
tū bajulāre
vōs bajulāminī
Imperātīvus futūrum
tū bajulātor
is / ea / id bajulātor
eī / eae / ea bajulantor
Īnfīnītīvus praesēns
— bajulārī
Īnfīnītīvus perfectum
— bajulātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— bajulātum īrī
Participium perfectum
— bajulātus
Participium futūrum
— bajulandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary