HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← aprico — definition

Conjugation of aprico

Regular CEFR B1
[aˈpriː.koː]

to warm in the sun Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego aprīcō
tū aprīcās
is / ea / id aprīcat
nōs aprīcāmus
vōs aprīcātis
eī / eae / ea aprīcant
Indicātīvus imperfectum
ego aprīcābam
tū aprīcābās
is / ea / id aprīcābat
nōs aprīcābāmus
vōs aprīcābātis
eī / eae / ea aprīcābant
Indicātīvus futūrum
ego aprīcābō
tū aprīcābis
is / ea / id aprīcābit
nōs aprīcābimus
vōs aprīcābitis
eī / eae / ea aprīcābunt
Indicātīvus perfectum
ego aprīcāvī
tū aprīcāvistī
is / ea / id aprīcāvit
nōs aprīcāvimus
vōs aprīcāvistis
eī / eae / ea aprīcāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego aprīcāveram
tū aprīcāverās
is / ea / id aprīcāverat
nōs aprīcāverāmus
vōs aprīcāverātis
eī / eae / ea aprīcāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego aprīcāverō
tū aprīcāveris
is / ea / id aprīcāverit
nōs aprīcāverimus
vōs aprīcāveritis
eī / eae / ea aprīcāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego aprīcem
tū aprīcēs
is / ea / id aprīcet
nōs aprīcēmus
vōs aprīcētis
eī / eae / ea aprīcent
Coniūnctīvus imperfectum
ego aprīcārem
tū aprīcārēs
is / ea / id aprīcāret
nōs aprīcārēmus
vōs aprīcārētis
eī / eae / ea aprīcārent
Coniūnctīvus perfectum
ego aprīcāverim
tū aprīcāverīs
is / ea / id aprīcāverit
nōs aprīcāverīmus
vōs aprīcāverītis
eī / eae / ea aprīcāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego aprīcāvissem
tū aprīcāvissēs
is / ea / id aprīcāvisset
nōs aprīcāvissēmus
vōs aprīcāvissētis
eī / eae / ea aprīcāvissent
Imperātīvus praesēns
tū aprīcā
vōs aprīcāte
Imperātīvus futūrum
tū aprīcātō
is / ea / id aprīcātō
vōs aprīcātōte
eī / eae / ea aprīcantō
Īnfīnītīvus praesēns
— aprīcāre
Īnfīnītīvus perfectum
— aprīcāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— aprīcātūrum esse
Participium praesēns
— aprīcāns
Participium futūrum
— aprīcātūrus
Gerundium (genitīvus)
— aprīcandī
Gerundium (datīvus)
— aprīcandō
Gerundium (accūsātīvus)
— aprīcandum
Gerundium (ablātīvus)
— aprīcandō
Supīnum (accūsātīvus)
— aprīcātum
Supīnum (ablātīvus)
— aprīcātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego aprīcor
tū aprīcāris
is / ea / id aprīcātur
nōs aprīcāmur
vōs aprīcāminī
eī / eae / ea aprīcantur
Indicātīvus imperfectum
ego aprīcābar
tū aprīcābāris
is / ea / id aprīcābātur
nōs aprīcābāmur
vōs aprīcābāminī
eī / eae / ea aprīcābantur
Indicātīvus futūrum
ego aprīcābor
tū aprīcāberis
is / ea / id aprīcābitur
nōs aprīcābimur
vōs aprīcābiminī
eī / eae / ea aprīcābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego aprīcer
tū aprīcēris
is / ea / id aprīcētur
nōs aprīcēmur
vōs aprīcēminī
eī / eae / ea aprīcentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego aprīcārer
tū aprīcārēris
is / ea / id aprīcārētur
nōs aprīcārēmur
vōs aprīcārēminī
eī / eae / ea aprīcārentur
Imperātīvus praesēns
tū aprīcāre
vōs aprīcāminī
Imperātīvus futūrum
tū aprīcātor
is / ea / id aprīcātor
eī / eae / ea aprīcantor
Īnfīnītīvus praesēns
— aprīcārī
Īnfīnītīvus perfectum
— aprīcātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— aprīcātum īrī
Participium perfectum
— aprīcātus
Participium futūrum
— aprīcandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary