HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← albicasco — definition

Conjugation of albicasco

Regular CEFR B2
[aɫ.bɪˈkaːs.koː]

to grow bright Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego albicāscō
tū albicāscis
is / ea / id albicāscit
nōs albicāscimus
vōs albicāscitis
eī / eae / ea albicāscunt
Indicātīvus imperfectum
ego albicāscēbam
tū albicāscēbās
is / ea / id albicāscēbat
nōs albicāscēbāmus
vōs albicāscēbātis
eī / eae / ea albicāscēbant
Indicātīvus futūrum
ego albicāscam
tū albicāscēs
is / ea / id albicāscet
nōs albicāscēmus
vōs albicāscētis
eī / eae / ea albicāscent
Coniūnctīvus praesēns
ego albicāscam
tū albicāscās
is / ea / id albicāscat
nōs albicāscāmus
vōs albicāscātis
eī / eae / ea albicāscant
Coniūnctīvus imperfectum
ego albicāscerem
tū albicāscerēs
is / ea / id albicāsceret
nōs albicāscerēmus
vōs albicāscerētis
eī / eae / ea albicāscerent
Imperātīvus praesēns
tū albicāsce
vōs albicāscite
Imperātīvus futūrum
tū albicāscitō
is / ea / id albicāscitō
vōs albicāscitōte
eī / eae / ea albicāscuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— albicāscere
Participium praesēns
— albicāscēns
Gerundium (genitīvus)
— albicāscendī
Gerundium (datīvus)
— albicāscendō
Gerundium (accūsātīvus)
— albicāscendum
Gerundium (ablātīvus)
— albicāscendō

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego albicāscor
tū albicāsceris
is / ea / id albicāscitur
nōs albicāscimur
vōs albicāsciminī
eī / eae / ea albicāscuntur
Indicātīvus imperfectum
ego albicāscēbar
tū albicāscēbāris
is / ea / id albicāscēbātur
nōs albicāscēbāmur
vōs albicāscēbāminī
eī / eae / ea albicāscēbantur
Indicātīvus futūrum
ego albicāscar
tū albicāscēris
is / ea / id albicāscētur
nōs albicāscēmur
vōs albicāscēminī
eī / eae / ea albicāscentur
Coniūnctīvus praesēns
ego albicāscar
tū albicāscāris
is / ea / id albicāscātur
nōs albicāscāmur
vōs albicāscāminī
eī / eae / ea albicāscantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego albicāscerer
tū albicāscerēris
is / ea / id albicāscerētur
nōs albicāscerēmur
vōs albicāscerēminī
eī / eae / ea albicāscerentur
Imperātīvus praesēns
tū albicāscere
vōs albicāsciminī
Imperātīvus futūrum
tū albicāscitor
is / ea / id albicāscitor
eī / eae / ea albicāscuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— albicāscī
Participium futūrum
— albicāscendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary