HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← albico — definition

Conjugation of albico

Regular CEFR B1
[ˈaɫ.bɪ.koː]

to make white, whiten Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego albicō
tū albicās
is / ea / id albicat
nōs albicāmus
vōs albicātis
eī / eae / ea albicant
Indicātīvus imperfectum
ego albicābam
tū albicābās
is / ea / id albicābat
nōs albicābāmus
vōs albicābātis
eī / eae / ea albicābant
Indicātīvus futūrum
ego albicābō
tū albicābis
is / ea / id albicābit
nōs albicābimus
vōs albicābitis
eī / eae / ea albicābunt
Indicātīvus perfectum
ego albicāvī
tū albicāvistī
is / ea / id albicāvit
nōs albicāvimus
vōs albicāvistis
eī / eae / ea albicāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego albicāveram
tū albicāverās
is / ea / id albicāverat
nōs albicāverāmus
vōs albicāverātis
eī / eae / ea albicāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego albicāverō
tū albicāveris
is / ea / id albicāverit
nōs albicāverimus
vōs albicāveritis
eī / eae / ea albicāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego albicem
tū albicēs
is / ea / id albicet
nōs albicēmus
vōs albicētis
eī / eae / ea albicent
Coniūnctīvus imperfectum
ego albicārem
tū albicārēs
is / ea / id albicāret
nōs albicārēmus
vōs albicārētis
eī / eae / ea albicārent
Coniūnctīvus perfectum
ego albicāverim
tū albicāverīs
is / ea / id albicāverit
nōs albicāverīmus
vōs albicāverītis
eī / eae / ea albicāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego albicāvissem
tū albicāvissēs
is / ea / id albicāvisset
nōs albicāvissēmus
vōs albicāvissētis
eī / eae / ea albicāvissent
Imperātīvus praesēns
tū albicā
vōs albicāte
Imperātīvus futūrum
tū albicātō
is / ea / id albicātō
vōs albicātōte
eī / eae / ea albicantō
Īnfīnītīvus praesēns
— albicāre
Īnfīnītīvus perfectum
— albicāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— albicātūrum esse
Participium praesēns
— albicāns
Participium futūrum
— albicātūrus
Gerundium (genitīvus)
— albicandī
Gerundium (datīvus)
— albicandō
Gerundium (accūsātīvus)
— albicandum
Gerundium (ablātīvus)
— albicandō
Supīnum (accūsātīvus)
— albicātum
Supīnum (ablātīvus)
— albicātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego albicor
tū albicāris
is / ea / id albicātur
nōs albicāmur
vōs albicāminī
eī / eae / ea albicantur
Indicātīvus imperfectum
ego albicābar
tū albicābāris
is / ea / id albicābātur
nōs albicābāmur
vōs albicābāminī
eī / eae / ea albicābantur
Indicātīvus futūrum
ego albicābor
tū albicāberis
is / ea / id albicābitur
nōs albicābimur
vōs albicābiminī
eī / eae / ea albicābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego albicer
tū albicēris
is / ea / id albicētur
nōs albicēmur
vōs albicēminī
eī / eae / ea albicentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego albicārer
tū albicārēris
is / ea / id albicārētur
nōs albicārēmur
vōs albicārēminī
eī / eae / ea albicārentur
Imperātīvus praesēns
tū albicāre
vōs albicāminī
Imperātīvus futūrum
tū albicātor
is / ea / id albicātor
eī / eae / ea albicantor
Īnfīnītīvus praesēns
— albicārī
Īnfīnītīvus perfectum
— albicātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— albicātum īrī
Participium perfectum
— albicātus
Participium futūrum
— albicandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary