HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← adhalo — definition

Conjugation of adhalo

Regular CEFR B1
[aˈdaː.ɫoː]

to breathe on or upon Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego adhālō
tū adhālās
is / ea / id adhālat
nōs adhālāmus
vōs adhālātis
eī / eae / ea adhālant
Indicātīvus imperfectum
ego adhālābam
tū adhālābās
is / ea / id adhālābat
nōs adhālābāmus
vōs adhālābātis
eī / eae / ea adhālābant
Indicātīvus futūrum
ego adhālābō
tū adhālābis
is / ea / id adhālābit
nōs adhālābimus
vōs adhālābitis
eī / eae / ea adhālābunt
Indicātīvus perfectum
ego adhālāvī
tū adhālāvistī
is / ea / id adhālāvit
nōs adhālāvimus
vōs adhālāvistis
eī / eae / ea adhālāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego adhālāveram
tū adhālāverās
is / ea / id adhālāverat
nōs adhālāverāmus
vōs adhālāverātis
eī / eae / ea adhālāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego adhālāverō
tū adhālāveris
is / ea / id adhālāverit
nōs adhālāverimus
vōs adhālāveritis
eī / eae / ea adhālāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego adhālem
tū adhālēs
is / ea / id adhālet
nōs adhālēmus
vōs adhālētis
eī / eae / ea adhālent
Coniūnctīvus imperfectum
ego adhālārem
tū adhālārēs
is / ea / id adhālāret
nōs adhālārēmus
vōs adhālārētis
eī / eae / ea adhālārent
Coniūnctīvus perfectum
ego adhālāverim
tū adhālāverīs
is / ea / id adhālāverit
nōs adhālāverīmus
vōs adhālāverītis
eī / eae / ea adhālāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego adhālāvissem
tū adhālāvissēs
is / ea / id adhālāvisset
nōs adhālāvissēmus
vōs adhālāvissētis
eī / eae / ea adhālāvissent
Imperātīvus praesēns
tū adhālā
vōs adhālāte
Imperātīvus futūrum
tū adhālātō
is / ea / id adhālātō
vōs adhālātōte
eī / eae / ea adhālantō
Īnfīnītīvus praesēns
— adhālāre
Īnfīnītīvus perfectum
— adhālāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— adhālātūrum esse
Participium praesēns
— adhālāns
Participium futūrum
— adhālātūrus
Gerundium (genitīvus)
— adhālandī
Gerundium (datīvus)
— adhālandō
Gerundium (accūsātīvus)
— adhālandum
Gerundium (ablātīvus)
— adhālandō
Supīnum (accūsātīvus)
— adhālātum
Supīnum (ablātīvus)
— adhālātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego adhālor
tū adhālāris
is / ea / id adhālātur
nōs adhālāmur
vōs adhālāminī
eī / eae / ea adhālantur
Indicātīvus imperfectum
ego adhālābar
tū adhālābāris
is / ea / id adhālābātur
nōs adhālābāmur
vōs adhālābāminī
eī / eae / ea adhālābantur
Indicātīvus futūrum
ego adhālābor
tū adhālāberis
is / ea / id adhālābitur
nōs adhālābimur
vōs adhālābiminī
eī / eae / ea adhālābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego adhāler
tū adhālēris
is / ea / id adhālētur
nōs adhālēmur
vōs adhālēminī
eī / eae / ea adhālentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego adhālārer
tū adhālārēris
is / ea / id adhālārētur
nōs adhālārēmur
vōs adhālārēminī
eī / eae / ea adhālārentur
Imperātīvus praesēns
tū adhālāre
vōs adhālāminī
Imperātīvus futūrum
tū adhālātor
is / ea / id adhālātor
eī / eae / ea adhālantor
Īnfīnītīvus praesēns
— adhālārī
Īnfīnītīvus perfectum
— adhālātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— adhālātum īrī
Participium perfectum
— adhālātus
Participium futūrum
— adhālandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary