HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← abligurrio — definition

Conjugation of abligurrio

Regular CEFR B2
[ab.lɪˈɡʊr.ri.oː]

to lick away, waste or spend indulgently; squander Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego abligurriō
tū abligurrīs
is / ea / id abligurrit
nōs abligurrīmus
vōs abligurrītis
eī / eae / ea abligurriunt
Indicātīvus imperfectum
ego abligurriēbam
tū abligurriēbās
is / ea / id abligurriēbat
nōs abligurriēbāmus
vōs abligurriēbātis
eī / eae / ea abligurriēbant
Indicātīvus futūrum
ego abligurriam
tū abligurriēs
is / ea / id abligurriet
nōs abligurriēmus
vōs abligurriētis
eī / eae / ea abligurrient
Indicātīvus perfectum
ego abligurrīvī
tū abligurrīvistī
is / ea / id abligurrīvit
nōs abligurrīvimus
vōs abligurrīvistis
eī / eae / ea abligurrīvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego abligurrīveram
tū abligurrīverās
is / ea / id abligurrīverat
nōs abligurrīverāmus
vōs abligurrīverātis
eī / eae / ea abligurrīverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego abligurrīverō
tū abligurrīveris
is / ea / id abligurrīverit
nōs abligurrīverimus
vōs abligurrīveritis
eī / eae / ea abligurrīverint
Coniūnctīvus praesēns
ego abligurriam
tū abligurriās
is / ea / id abligurriat
nōs abligurriāmus
vōs abligurriātis
eī / eae / ea abligurriant
Coniūnctīvus imperfectum
ego abligurrīrem
tū abligurrīrēs
is / ea / id abligurrīret
nōs abligurrīrēmus
vōs abligurrīrētis
eī / eae / ea abligurrīrent
Coniūnctīvus perfectum
ego abligurrīverim
tū abligurrīverīs
is / ea / id abligurrīverit
nōs abligurrīverīmus
vōs abligurrīverītis
eī / eae / ea abligurrīverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego abligurrīvissem
tū abligurrīvissēs
is / ea / id abligurrīvisset
nōs abligurrīvissēmus
vōs abligurrīvissētis
eī / eae / ea abligurrīvissent
Imperātīvus praesēns
tū abligurrī
vōs abligurrīte
Imperātīvus futūrum
tū abligurrītō
is / ea / id abligurrītō
vōs abligurrītōte
eī / eae / ea abligurriuntō
Īnfīnītīvus praesēns
— abligurrīre
Īnfīnītīvus perfectum
— abligurrīvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— abligurrītūrum esse
Participium praesēns
— abligurriēns
Participium futūrum
— abligurrītūrus
Gerundium (genitīvus)
— abligurriendī
Gerundium (datīvus)
— abligurriendō
Gerundium (accūsātīvus)
— abligurriendum
Gerundium (ablātīvus)
— abligurriendō
Supīnum (accūsātīvus)
— abligurrītum
Supīnum (ablātīvus)
— abligurrītū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego abligurrior
tū abligurrīris
is / ea / id abligurrītur
nōs abligurrīmur
vōs abligurrīminī
eī / eae / ea abligurriuntur
Indicātīvus imperfectum
ego abligurriēbar
tū abligurriēbāris
is / ea / id abligurriēbātur
nōs abligurriēbāmur
vōs abligurriēbāminī
eī / eae / ea abligurriēbantur
Indicātīvus futūrum
ego abligurriar
tū abligurriēris
is / ea / id abligurriētur
nōs abligurriēmur
vōs abligurriēminī
eī / eae / ea abligurrientur
Coniūnctīvus praesēns
ego abligurriar
tū abligurriāris
is / ea / id abligurriātur
nōs abligurriāmur
vōs abligurriāminī
eī / eae / ea abligurriantur
Coniūnctīvus imperfectum
ego abligurrīrer
tū abligurrīrēris
is / ea / id abligurrīrētur
nōs abligurrīrēmur
vōs abligurrīrēminī
eī / eae / ea abligurrīrentur
Imperātīvus praesēns
tū abligurrīre
vōs abligurrīminī
Imperātīvus futūrum
tū abligurrītor
is / ea / id abligurrītor
eī / eae / ea abligurriuntor
Īnfīnītīvus praesēns
— abligurrīrī
Īnfīnītīvus perfectum
— abligurrītum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— abligurrītum īrī
Participium perfectum
— abligurrītus
Participium futūrum
— abligurriendus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary