HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← abjugo — definition

Conjugation of abjugo

Regular CEFR B1
[ˈab.jʊ.ɡoː]

(Verbum) Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego abjugō
tū abjugās
is / ea / id abjugat
nōs abjugāmus
vōs abjugātis
eī / eae / ea abjugant
Indicātīvus imperfectum
ego abjugābam
tū abjugābās
is / ea / id abjugābat
nōs abjugābāmus
vōs abjugābātis
eī / eae / ea abjugābant
Indicātīvus futūrum
ego abjugābō
tū abjugābis
is / ea / id abjugābit
nōs abjugābimus
vōs abjugābitis
eī / eae / ea abjugābunt
Indicātīvus perfectum
ego abjugāvī
tū abjugāvistī
is / ea / id abjugāvit
nōs abjugāvimus
vōs abjugāvistis
eī / eae / ea abjugāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego abjugāveram
tū abjugāverās
is / ea / id abjugāverat
nōs abjugāverāmus
vōs abjugāverātis
eī / eae / ea abjugāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego abjugāverō
tū abjugāveris
is / ea / id abjugāverit
nōs abjugāverimus
vōs abjugāveritis
eī / eae / ea abjugāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego abjugem
tū abjugēs
is / ea / id abjuget
nōs abjugēmus
vōs abjugētis
eī / eae / ea abjugent
Coniūnctīvus imperfectum
ego abjugārem
tū abjugārēs
is / ea / id abjugāret
nōs abjugārēmus
vōs abjugārētis
eī / eae / ea abjugārent
Coniūnctīvus perfectum
ego abjugāverim
tū abjugāverīs
is / ea / id abjugāverit
nōs abjugāverīmus
vōs abjugāverītis
eī / eae / ea abjugāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego abjugāvissem
tū abjugāvissēs
is / ea / id abjugāvisset
nōs abjugāvissēmus
vōs abjugāvissētis
eī / eae / ea abjugāvissent
Imperātīvus praesēns
tū abjugā
vōs abjugāte
Imperātīvus futūrum
tū abjugātō
is / ea / id abjugātō
vōs abjugātōte
eī / eae / ea abjugantō
Īnfīnītīvus praesēns
— abjugāre
Īnfīnītīvus perfectum
— abjugāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— abjugātūrum esse
Participium praesēns
— abjugāns
Participium futūrum
— abjugātūrus
Gerundium (genitīvus)
— abjugandī
Gerundium (datīvus)
— abjugandō
Gerundium (accūsātīvus)
— abjugandum
Gerundium (ablātīvus)
— abjugandō
Supīnum (accūsātīvus)
— abjugātum
Supīnum (ablātīvus)
— abjugātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego abjugor
tū abjugāris
is / ea / id abjugātur
nōs abjugāmur
vōs abjugāminī
eī / eae / ea abjugantur
Indicātīvus imperfectum
ego abjugābar
tū abjugābāris
is / ea / id abjugābātur
nōs abjugābāmur
vōs abjugābāminī
eī / eae / ea abjugābantur
Indicātīvus futūrum
ego abjugābor
tū abjugāberis
is / ea / id abjugābitur
nōs abjugābimur
vōs abjugābiminī
eī / eae / ea abjugābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego abjuger
tū abjugēris
is / ea / id abjugētur
nōs abjugēmur
vōs abjugēminī
eī / eae / ea abjugentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego abjugārer
tū abjugārēris
is / ea / id abjugārētur
nōs abjugārēmur
vōs abjugārēminī
eī / eae / ea abjugārentur
Imperātīvus praesēns
tū abjugāre
vōs abjugāminī
Imperātīvus futūrum
tū abjugātor
is / ea / id abjugātor
eī / eae / ea abjugantor
Īnfīnītīvus praesēns
— abjugārī
Īnfīnītīvus perfectum
— abjugātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— abjugātum īrī
Participium perfectum
— abjugātus
Participium futūrum
— abjugandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary