HomeServicesBlogDictionariesContactSpanish Course
← abiudico — definition

Conjugation of abiudico

Regular CEFR B2
[abˈjuː.dɪ.koː]

to deprive or take away by a judicial sentence; abjudicate Ver definición completa →

Vox āctīva

Indicātīvus praesēns
ego abiūdicō
tū abiūdicās
is / ea / id abiūdicat
nōs abiūdicāmus
vōs abiūdicātis
eī / eae / ea abiūdicant
Indicātīvus imperfectum
ego abiūdicābam
tū abiūdicābās
is / ea / id abiūdicābat
nōs abiūdicābāmus
vōs abiūdicābātis
eī / eae / ea abiūdicābant
Indicātīvus futūrum
ego abiūdicābō
tū abiūdicābis
is / ea / id abiūdicābit
nōs abiūdicābimus
vōs abiūdicābitis
eī / eae / ea abiūdicābunt
Indicātīvus perfectum
ego abiūdicāvī
tū abiūdicāvistī
is / ea / id abiūdicāvit
nōs abiūdicāvimus
vōs abiūdicāvistis
eī / eae / ea abiūdicāvērunt
Indicātīvus plūsquamperfectum
ego abiūdicāveram
tū abiūdicāverās
is / ea / id abiūdicāverat
nōs abiūdicāverāmus
vōs abiūdicāverātis
eī / eae / ea abiūdicāverant
Indicātīvus futūrum exāctum
ego abiūdicāverō
tū abiūdicāveris
is / ea / id abiūdicāverit
nōs abiūdicāverimus
vōs abiūdicāveritis
eī / eae / ea abiūdicāverint
Coniūnctīvus praesēns
ego abiūdicem
tū abiūdicēs
is / ea / id abiūdicet
nōs abiūdicēmus
vōs abiūdicētis
eī / eae / ea abiūdicent
Coniūnctīvus imperfectum
ego abiūdicārem
tū abiūdicārēs
is / ea / id abiūdicāret
nōs abiūdicārēmus
vōs abiūdicārētis
eī / eae / ea abiūdicārent
Coniūnctīvus perfectum
ego abiūdicāverim
tū abiūdicāverīs
is / ea / id abiūdicāverit
nōs abiūdicāverīmus
vōs abiūdicāverītis
eī / eae / ea abiūdicāverint
Coniūnctīvus plūsquamperfectum
ego abiūdicāvissem
tū abiūdicāvissēs
is / ea / id abiūdicāvisset
nōs abiūdicāvissēmus
vōs abiūdicāvissētis
eī / eae / ea abiūdicāvissent
Imperātīvus praesēns
tū abiūdicā
vōs abiūdicāte
Imperātīvus futūrum
tū abiūdicātō
is / ea / id abiūdicātō
vōs abiūdicātōte
eī / eae / ea abiūdicantō
Īnfīnītīvus praesēns
— abiūdicāre
Īnfīnītīvus perfectum
— abiūdicāvisse
Īnfīnītīvus futūrum
— abiūdicātūrum esse
Participium praesēns
— abiūdicāns
Participium futūrum
— abiūdicātūrus
Gerundium (genitīvus)
— abiūdicandī
Gerundium (datīvus)
— abiūdicandō
Gerundium (accūsātīvus)
— abiūdicandum
Gerundium (ablātīvus)
— abiūdicandō
Supīnum (accūsātīvus)
— abiūdicātum
Supīnum (ablātīvus)
— abiūdicātū

Vox passīva

Indicātīvus praesēns
ego abiūdicor
tū abiūdicāris
is / ea / id abiūdicātur
nōs abiūdicāmur
vōs abiūdicāminī
eī / eae / ea abiūdicantur
Indicātīvus imperfectum
ego abiūdicābar
tū abiūdicābāris
is / ea / id abiūdicābātur
nōs abiūdicābāmur
vōs abiūdicābāminī
eī / eae / ea abiūdicābantur
Indicātīvus futūrum
ego abiūdicābor
tū abiūdicāberis
is / ea / id abiūdicābitur
nōs abiūdicābimur
vōs abiūdicābiminī
eī / eae / ea abiūdicābuntur
Coniūnctīvus praesēns
ego abiūdicer
tū abiūdicēris
is / ea / id abiūdicētur
nōs abiūdicēmur
vōs abiūdicēminī
eī / eae / ea abiūdicentur
Coniūnctīvus imperfectum
ego abiūdicārer
tū abiūdicārēris
is / ea / id abiūdicārētur
nōs abiūdicārēmur
vōs abiūdicārēminī
eī / eae / ea abiūdicārentur
Imperātīvus praesēns
tū abiūdicāre
vōs abiūdicāminī
Imperātīvus futūrum
tū abiūdicātor
is / ea / id abiūdicātor
eī / eae / ea abiūdicantor
Īnfīnītīvus praesēns
— abiūdicārī
Īnfīnītīvus perfectum
— abiūdicātum esse
Īnfīnītīvus futūrum
— abiūdicātum īrī
Participium perfectum
— abiūdicātus
Participium futūrum
— abiūdicandus

Practice this verb →

More conjugations

Explore the Latina dictionary

Look up any Latin word for definitions, equivalents in 94 languages, and more.

Open Dictionary